محتوای تولید شده توسط کاربران چه ارزشی دارند و چه طور باید از آنها استفاده کنیم؟

فواید محتوای تولید شده توسط کاربر و روش جمع آوری آن را یاد بگیرید

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) واقعاً یک معدن طلای بازاریابی است و دانستن نحوه استفاده صحیح از آن می تواند اثر تعامل بیشتر و دنبال کنندگان بیشتر رسانه های اجتماعی ایجاد کند.
با خواندن این مقاله چه چیز هایی یاد میگیرم؟

 • محتوای تولید شده توسط کاربر دقیقاً چیست و چه کاربردی دارد.
 • چه طور میتوانم از کاربرانم بخواهم برایم محتوا تولید کنند؟ آیا شدنی است؟
 • آیا نمونه های موفقی در دنیا وجود دارند که از ugc استفاده کرده باشند؟
 • چه طور استراتژیی میتواند کمکم کند که تولید محتوا را به مخاطبین خودم واگذار کنم؟

البته که این همه داستان نخواهد بود .
استفاده از فرصت‌های مناسب به کاربران امکان می‌دهد بیشتر کار را برای شما انجام دهند . ایجاد علاقه به انجام کار، گفتگو و حتی درآمدبالاتر
چگونه؟
خیلی پیچیده نیست ,مصرف کنندگان به محتوای یونیک و تولید شده توسط کاربر بیشتر از تبلیغات سنتی اعتماد دارند. به عبارت دیگر، مخاطبان شما ترجیح می دهند به جای شما، از مشتریانتان بشنوند.
37 درصد از مصرف کنندگان برای تحقیقات پیش از خرید خود به شبکه های اجتماعی متکی هستند. بر اساس این داده ها، محتوای تولید شده توسط کاربر راهی مطمئن برای جلب نظر مشتریان بالقوه شما است.
با این حال، برخی از بازاریابان هنوز از UGC به نفع خود استفاده نمی کنند زیرا نمی دانند از کجا شروع کنند.
در زیر، من همه چیزهایی را که برای ایجاد یک استراتژی برنده UGC نیاز دارید به شما نشان می‌دهم که رشد، تعامل و نتیجه نهایی شما را منفجر کند.

فهرست محتوا

محتوای تولید شده توسط کاربر (User-generated Content) چیست؟

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوایی است که توسط افراد به جای برندها ایجاد می شود.
وقتی در یک سایت یا وبلاگ، کامنت‌های کاربران و بازدیدکنندگان، آن‌قدر زیاد می‌شود که مستقل از محتوای اصلی، ارزش و اهمیت پیدا می‌کند؛
وقتی در شبکه های اجتماعی مشتریان یک برند (مثلاً پوشاک) عکس‌ها و تصاویر خود را با هشتگ آن برند منتشر می‌کنند؛
و نیز وقتی یک سایت خبری با استفاده از الگوی «شهروند-خبرنگار»، خبرهایی از گوشه و کنار شهر و کشور را منتشر می‌کند؛ ما با UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر مواجه هستیم.

محتوای تولید شده توسط کاربر معمولاً با شکل تصاویر، ویدیوها، بررسی‌ها یا توصیفات ارائه می‌شود – که منجر به تبلیغ نام تجاری توسط کاربران از طریق محتوای آنلاین می‌شود، نه اینکه برند خودشان را تبلیغ کنند.
نتیجه این تبلیغات یک آنلاین شاپ قدرتمند می باشد که اصالت نیز خواهد داشت .
چرا باید از محتوای تولید شده مخاطبینمان استفاده کنیم؟

چرا باید از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید؟

شما با نادیده گرفتن UGC پول خود را دور خواهید ریخت .
نزدیک به 80 درصد از مردم می گویند محتوای تولید شده توسط کاربر بر تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد.
UGC از سایر اشکال محتوای بازاریابی مانند ایمیل های تبلیغاتی قدرت مند تر است. .
آیا وقتی شما یکی از محصولات را در دیجی کالا بررسی می کنید و قصد خریدش را دارید، به نظراتی که خریداران آن محصول قرار داده اند نگاه نمی کنید؟
آیا وقتی فرد مورد علاقه شما میگوید که مثلاً چند سال است که از فلان برند لباس استفاده می کند، اثر مثبتی روی نظر شما نمی گذارد؟
این آمار این سوال را مطرح می کند: چه چیزی در مورد محتوای تولید شده توسط کاربران باعث موفقیت آن می شود؟ چرا چنین قدرتی بر تصمیمات خرید ما دارد؟
مردم به افراد واقعی اعتماد دارند نه به برندها
توصیه های شخصی دوستان و نزدیکان ما برای خرید از یک برند، بسیار ارزش مند هستند.
برند ها شاید بخواهند ما را فریب بدهند، اما هیچ وقت همه مردم چنین قصدی ندارند.
اجازه بدهید یک داستان از گذشته برای شما نقل کنم:
یادم هست دوران ابتدایی مدرسه را می گذراندم، خانم و آقای غریبه ای درب منزل پدری ما آمدند و از مزایای بیمه آتش سوزی منزل و بیمه حوادث برای مادرم می گفتند.
آیا با یک چنین بازاریابیی، خریدی هم اتفاق خواهد افتاد؟
مسلم است که شما به این شخص اعتماد ندارید و محصول او را نمی خواهید.
با این حال، اگر برای نمونه جارو برقی شما خراب شده باشد و این مسئله را با یکی از دوستانتان در میان بگذارید و او توصیه ای به شما داشته باشد، احتمالاً به پیشنهادش گوش خواهید داد.
در حقیقت این یک نمونه از محتوای تولید شده توسط دیگران است که در این مثال توسط دوست نزدیک شما تولید شده است.
هشتاد و هشت درصد از مردم به توصیه‌های افرادی که می‌شناسند اعتماد می‌کنند، خواه دوست، عضو خانواده یا تأثیرگذار آن بر افراد باشند.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) معتبرتر است.

اصالت یک عنصر کلیدی در ایجاد اعتماد بین مخاطبان است.
در مطالعه‌ای که توسط Stackla انجام شد، 90 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که اصالت عامل مهمی در تصمیم‌گیری برای حمایت از کدام برند است.
امروزه مصرف کنندگان فقط محصولات را نمی خرند، بلکه برندها را خریداری می کنند. در واقع، 55 درصد از مصرف‌کنندگان از شرکتی خرید می‌کنند که ارزش‌های آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد، و فقط تنها چهار درصد می‌گویند این چیزی است که اصلاً بر تصمیمات خرید آنها تأثیر نمی‌گذارد.
برای نمونه شما علاقه زیادی برای کمک به کودکان کار دارید، وقتی متوجه شوید که برندی یک چنین هدف اجتماعیی را کاملاً واقعی انجام میدهد، احتمال خیلی زیاد تصمیم میگیرید با خرید کردن، پشتیبانی خود را از کودکان کار به صورت غیر مستقیم انجام دهید.

چگونه تولید محتوای کاربران باعث با اعتبار تر شدن برندتان می شود؟

وقتی کاربری از جنس خود مشتری شما شروع به تولید محتوا برای مجموعه شما کند، نشان می دهد که چه قدر ارزشهای مخاطبین شما برای برند و مجموعه شما اهمیت دارد.
تولید محتوا توسط دیگران به بقیه مخاطبین ما نشان می دهد که مردم در رابطه با برند ما چه نظر و دیدگاهی دارند و این بسیار اثر گذار تر از چیز هایی است که خود ما با تبلیغات به مخاطبینمان می گوییم.

تولید محتوا توسط کاربر باعث صرفه جویی در زمان می شود

چقدر طول می کشد تا برای یک پست در رسانه های اجتماعی برنامه ریزی کنید، عکس بگیرید، ویرایش کنید، آپلود کنید، و توضیح برایش بنویسید؟

چه طراحی های گرافیک خود را برون سپاری کنید یا به استعدادهای تیم داخلی خود تکیه کنید، زمان آنها برای کسب و کار شما هزینه دارد.
محتوای تولید شده توسط کاربر به شما کمک می کند تا با اجازه دادن به جامعه خود برای ایجاد محتوا برای شما، زمان و هزینه خود را کاهش دهید.
در واقع شما یک جور زمان برای خود و مجموعه تان خریداری خواهید کرد.

ROI برای محتوای تولید شده توسط کاربر بسیار بالاست

نرخ بازگشت سرمایه یا r o i به این صورت حساب می شود:
هزینه هایی که برای تولید محتوا و تبلیغات در نظر گرفته اید را باید ابتدا حساب کنید، سپس آورده ای که این هزینه کردن برای شما داشته را نیز مورد حساب و کتاب قرار می دهید.
و در آخر به این نتیجه خواهید رسید که چه قدر r o i شما مثبت یا منفی بوده است.
ROI بالا فقط برای فروش نیست.
تاثیر تولید محتوا توسط کاربر بر تصمیمات خرید تنها مزیت آن نیست. همچنین می تواند تعامل برند را افزایش دهد. در دنیای دیجیتالی که روز به روز از میزان دسترسی کمتر می‌شود، این نوع محتوا می‌تواند تا حد زیادی به بهبود تعداد فالوورها و نرخ کلیک (CTR) کمک کند.
برندهایی مانند ایرفرانس از محتوای تولید شده توسط کاربر برای افزایش CTR خود تا 11 درصد و کاهش CPC تا 21 درصد برای تبلیغات فیس بوک با محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کرده اند.

انواع محتوای تولید شده توسط کاربر

اکنون که متوجه شدید UGC چیست و چگونه می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد، بیایید به سه نوع اصلی محتوای تولید شده توسط کاربر نگاه کنیم.

1_ عکس ها و فیلم ها

محتوای بصری برخی از قدرتمندترین UGC ها هستند زیرا به مشتریان بالقوه نشان می دهد که از یک محصول بدون بازرسی فیزیکی چه انتظاراتی می توانند داشته باشند.
به عنوان مثال، تجربه ای مانند اقامت در هتل یا خرید یک جفت کفش جدید.
دیدن این تصاویر یا کلیپ‌های ویدیویی همه‌جانبه است و باعث می‌شود کاربران با خرید آنلاین یک کالا، احساس اطمینان بیشتری کنند.
این امر به ویژه در مورد جمعیت جوان‌تر صادق است، زیرا 52 درصد از این افراد، بررسی ویدیویی را به تصاویر ترجیح می‌دهند.
از کجا می توانید محتوای بصری تولید شده توسط کاربر را برای کسب و کار خود پیدا کنید؟

 • مشتریان :مشتریان خود را تشویق و تشویق کنید تا عکس ها و ویدیوهایی را درباره محصول یا خدمات شما پست کنند.
 • اینفلوئنسرها: برای ایجاد محتوای UGC، با تأثیرگذاران در جایگاه خود متحد شوید. به شما این امکان را می دهد که به مخاطبان آنها دسترسی پیدا کنید و در عین حال محتوای جدید اضافه کنید.
 • کارمندان: کارمندان خود را تشویق کنید تا کمک کنند مردم نگاهی داخلی به فرهنگ شرکت شما داشته باشند. این نوع محتوای UGC نه تنها برای جذب استعدادها عالی است، بلکه به مخاطبان شما نشان می دهد که ارزش های برند شما واقعی است.

2_ تعیید خریداران قبلی

آیا در حال جمع آوری نظرات مشتری هستید؟ اگر نه، استفاده از بهترین نوع اثبات اجتماعی را از دست داده اید.
چه در حال فروش یک دوره آنلاین یا یک محصول فیزیکی باشید، توصیه های مشتریان واقعی می تواند کمک زیادی به افزایش فروش شما کند.
اگر بتوانید به مردم نشان دهید که کالای شما نتیجه می گیرد، به افراد حاضر کمک می کنید تا در تصمیم خرید خود اطمینان و امنیت بیشتری داشته باشند.
چه طور نظر مشتریان را دریافت کنید؟

 • با مشتریان خوشحال گذشته تماس بگیرید و یک پاراگراف کوتاه در مورد اینکه محصول یا خدمات شما چگونه به آنها کمک کرده است بخواهید.
 • پس از هر خرید فرم های بازخورد مشتری را ارسال کنید.
 • بخش های نظرات خود را در TikTok، Facebook و Instagram مرور کنید. اسکرین شات هایی از نظراتی که از کسب و کارتان تعریف می کنند بگیرید و برای استفاده از آنها در مطالب بازاریابی خود قرار دهید.

3_ نظرات

نظرات شبیه به توصیهها هستند اما در سایت هایی مانند دیجی کالا،، TrustPilot، صفحات محصول در آمازون یا صفحات اینستاگرامهستند.
از آنجایی که 89 درصد از مشتریان قبل از خرید، نظرات را مطالعه می کنند، استفاده از این نوع محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند باعث افزایش فروش شما شود.

اگر شخصی برای خواندن نظرات وقت می گذارد، می دانید که آن شخص در انتهای قیف فروش قرار دارد و نزدیک به خرید است.
این بدان معنا نیست که باید نظرات را برای پایان چرخه فروش ذخیره کنید. استفاده از نظرات در استراتژی‌های برتر شما می‌تواند آگاهی و اعتماد لازم را برای برند شما ایجاد کند تا شهرت برند شما را افزایش دهد.

نحوه دریافت محتوای تولید شده توسط کاربر

از آنجایی که محتوای تولید شده توسط کاربران از مشتریان شما می آید، باید راهی برای ایجاد انگیزه و جمع آوری محتوای مورد نیاز خود بیابید.
باید به مخاطب انگیزه ای برای تولید محتوا بدهید

به مخاطبین خود برای تولید محتوا انگیزه بدهید

درست مانند کپشن ها و صفحات فرود اینستاگرام خود، به یک فراخوان قوی برای اقدام نیاز دارید. به مخاطبان خود بگویید که چه می خواهید، و به مشتریان خود انگیزه بدهید تا نوع UGC مورد نیاز خود را ایجاد کنند.
چگونه به این دست خواهید یافت؟
سفر خریدار خود را مرور کنید، بخش‌هایی را شناسایی کنید که بار احساسی بالایی دارند و یک درخواست انجام کار CTA برای محتوای تولید شده توسط کاربر اضافه کنید.
بهترین زمان، وقتی است که مشتری شما هیجان زده است، برای مثال:

 • بلافاصله پس از خرید
 • جعبه گشایی محصول یا دسترسی به سرویس شما
 • دیدن نتیجه محصول یا خدمات شما که قبلاً وعده داده شده است.

برخی از مکانهایی که میتوانید یک درخواست اقدام برای تولید محتوا توسط کاربران اضافه کنید از این قرار است:

 • اضافه کردن یک توییت یا دکمه اشتراک گذاری در صفحه پس از پرداخت سفارش.
 • تشویق کاربران به گرفتن اسکرین شات، به اشتراک گذاری آن در استوری اینستاگرام و تگ کردن شما.
 • ارسال یادداشت همراه با محصول خود با CTA، هشتگ های برند شما و دسته های رسانه های اجتماعی.
 • ارسال ایمیل به مشتریان چند روز پس از دریافت محصول خود برای نوشتن نظر.
 • ارسال فرم های بازخورد در پایان یک رویداد مانند یک وبینار.

تشویق مشتریان با جایزه

رقابت‌های محتوای تولید شده توسط کاربر، استراتژی‌ است که می‌توانید چند بار در سال از آن استفاده کنید. آنها آگاهی از برند را افزایش می دهند و مدرک اجتماعی قدرتمندی را ایجاد می کنند که می توانید برای ماه های آینده از آن استفاده کنید.
مسابقه UGC چیست؟
زمانی است که از مخاطبان خود می‌خواهید محتوایی مرتبط با برند شما ایجاد و به اشتراک بگذارند و برنده جایزه می‌گیرد.
به عنوان مثال، برنامه تناسب اندام Shreddy مسابقاتی را اجرا می کند که از کاربران می خواهد پیشرفت خود را در یک دوره زمانی خاص به اشتراک بگذارند. شخصی که بیشترین تحول را داشته باشد، برنده جایزه نقدی می شود.
نه تنها کاربران را به ثبت نام و استفاده از برنامه تشویق می کند، بلکه به کاربران انگیزه می دهد تا نتایجی را که برنامه می تواند به عنوان اثبات اجتماعی استفاده کند، دریافت کنند.

Chipotle کاری مشابه با کمپین TikTok خود انجام داد. این برند از کاربران خواست تا با استفاده از هشتگ #ChiptotleSponsorMe ویدیویی تهیه کنند و توضیح دهند که چرا باید یک سال رایگان Chipotle برنده شوند.
نتیجه؟
هشتگ برند بیش از 2.3 میلیارد بازدید داشته است.

ایجاد رویدادهای قابل اشتراک گذاری

رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام، کاملاً مبتنی بر تصاویر و ویدیو ها هستند.
سعی کنید هر طور که میتوانید به جذابیت تصاویر یا ویدیو های خود بیفزایید تا مخاطبین شما آن را به اشتراک بگذارند.
با ایجاد رویدادهای جعبه گشایی زیبا و منحصر به فرد، فضاهای داخل فروشگاه و فعال سازی برند، از این امر استفاده کنید.

چه طور میتوانم محتوای تولید شده توسط کاربر را با استراتژی بازاریابی محتوای خودم هماهنگ کنم؟

آیا قبلاً اجرای UGC را امتحان کرده اید اما نتیجه ای ندیده اید؟ یا تازه شروع کرده اید و کمی احساس خستگی می کنید؟
دقیقاً مثل هر استراتژی بازاریابی دیگری، شما باید تلاش کنید و روشهای مختلف را امتحان کنید.
در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام ایجاد استراتژی محتوای تولید شده توسط کاربر خود در نظر داشته باشید.

1_ در مورد اهداف کمپین UGC خود تصمیم بگیرید

قبل از اینکه بتوانید فراخوانی و جمع آوری محتوا را شروع کنید، باید دقیقاً بدانید که چگونه می خواهید از آن استفاده کنید.

 • آیا می خواهید آگاهی از برند را افزایش دهید؟ هشتگی مانند کمپین #WantAnR8 آئودی ایجاد کنید. یکی از کاربران توییتر این هشتگ را راه اندازی کرد و این برند برای تبلیغ این راه اندازی به کار خود ادامه داد. به زودی سایر کاربران متوجه شدند و هشتگ 75000 بار استفاده شد.
 • آیا می خواهید تبدیل ها را افزایش دهید؟ روی کمپینی تمرکز کنید که نظرات و توصیفات را ایجاد می کند. Takealot، یک خرده‌فروش آنلاین در آفریقای جنوبی، به کاربران این شانس را می‌دهد که برنده یک کوپن شوند،در صورتی که یکی از نظر دهندگان اخیر باشند.
 • محتوای آموزنده ای می خواهید که بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارد؟ صفحه ای از کتاب GoPro را بردارید و از UGC استفاده کنید که روش های مختلف استفاده از محصول یا خدمات شما را نشان می دهد.

2- فکر کنید کدام نوع از محتوای تولید شده توسط کاربر، به رسیدن به اهداف شما کمک می کند

مشخص است که هر مدل محتوایی که مخاطب شما تولید کند، نمیتواند به شما در به سر انجام رساندن اهداف بازاریابیتان کمک کند.
برای این که نتایج ثابت و عالی کسب کنید، باید آزمون و خطا کنید تا به بهترین مدل محتوایی دست پیدا کنید.

3_ از انواع مختلف محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید

نیازی نیست هر نوع محتوای تولید شده توسط کاربر را در هر پلتفرم پست کنید.
از خود بپرسید که چه نوع محتوایی در هر مرحله بهتر عمل می کند و آن را آزمایش کنید.
فرض کنید شما یک مربی کسب و کار آنلاین هستید که آماده راه اندازی جلسه بعدی مربیگری گروهی خود هستید. توصیفات و بررسی ها انواع UGC هستند که بیشترین احتمال را برای به دست آوردن نتایج دارند.
برای افزودن آن ها به بانک محتوای خود، به طور مرتب توصیه جمع آوری کنید. این اثبات اجتماعی همچنین می تواند در ایمیل ها، استوری های اینستاگرام و صفحات فرود شما استفاده شود.
هتل ها نمونه خوب دیگری از این استراتژی هستند.
نظرات و توصیفات نوع عالی UGC برای صفحات رزرو و محصولات آنها هستند. از سوی دیگر، عکس‌ها و ویدیوهای مشتریانی که از اقامت خود لذت می‌برند، در اینستاگرام بسیار خوب عمل می‌کنند.

4- از کاربران بخواهید که محتوا تولید کنند.

اگر نام تجاری شما مدتی است که وجود داشته است، این احتمال وجود دارد که کاربران در حال حاضر UGC ایجاد کنند.
از ابزار گوش دادن اجتماعی برای یافتن آنچه مردم می گویند استفاده کنید و محتوا را در استراتژی بازاریابی خود پیاده سازی کنید.
اگر چیزی پیدا نکردید؟
از مخاطبان خود بخواهید آنچه را که می خواهید ایجاد کنند. کاربران را تشویق کنید تا از هشتگ برند شما استفاده کنند، نظرات را تشویق کنند، و کمپین هایی را با محوریت محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد کنند.
هر تصمیمی که می‌گیرید، مطمئن شوید که برای مخاطبانتان روشن است که چه می‌خواهید.

5_ درخواست مجوز برای استفاده از محتوا

فقط به این دلیل که نام تجاری شما در یک پست ذکر شده است به این معنی نیست که می توانید آن را بدون اجازه مجدداً منتشر کنید.
همیشه تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانید از محتوا در صفحات رسانه های اجتماعی یا وب سایت خود استفاده کنید. بدون اجازه، ممکن است حتی وفادارترین طرفداران برند خود را ناراحت کنید.
علاوه بر این، هنگامی که تماس می گیرید، به کاربر نشان می دهید که محتوای او را دوست دارید. آنها این احساسات مثبت را دریافت می کنند در حالی که شما اجازه می گیرید، همه برنده می شوند.

6_ همیشه به خالق اصلی اعتبار دهید

مهمترین قانون UGC این است که همیشه اعتبار را در جایی که باید به آن اختصاص دهید.
محتوای شخص دیگری را نگیرید و آن را بدون تگ کردن حساب او به اشتراک نگذارید. این یک رسانه اجتماعی بزرگ است.
عدم اعتبار پوستر اصلی نیز می تواند شما را با فالوورهایتان در خطرقرار دهد.
به علاوه، انگیزه بزرگتری برای انجام آن وجود دارد.
با تگ کردن سازنده، به دنبال کنندگان خود نشان می دهید که UGC معتبر است و توسط تیم شما ایجاد نشده است.

محتوای تولید شده کاربرانتان را ترویج کنید

7_ محتوای تولید شده توسط کاربر خود را تبلیغ کنید

از تمامیه رسانه های اجتماعیی که در آن فعالیت می کنید، استفاده کنید.
با تبلیغ کردن محتوای تولید شده توسط کاربر، به بقیه می گویید که این مدل محتوا با وجودی که توسط تیم خودتان تولید نشده است، اما بسیار بسیار با ارزش است.

هرچه بیشتر UGC خود را تبلیغ کنید، بیشتر دنبال کنندگان خود را برای مشارکت تشویق خواهید کرد.
بخش بزرگی از UGC جامعه است. شما و مخاطبانتان را به هم نزدیکتر می کند و باعث می شود همه احساس کنند که بخشی از چیزی هستند.

8_ موفقیت کمپین UGC خود را دنبال کنید

چگونه متوجه می شوید که کمپین UGC شما موفق بوده است؟ با ردیابی معیارهای زیر:

 • تعداد بازدیدی که از محتوا شده است.
 • دسترسی کل
 • ترافیک ارگانیک
 • نرخ تعامل
 • تعداد کل تعاملات
 • حجم محتوای های ایجاد شده
 • تعداد کل تبدیل
 • درآمد کل
 • کل هزینه تبلیغات
 • نرخ کلیک برای تبلیغات
 • بازگشت هزینه تبلیغات

این شاخص‌های کلیدی عملکرد را در طول کمپین خود کنترل کنید و در صورت نیاز برای رسیدن به اهداف خود، تغییرات را انجام دهید.

نمونه هایی از برندهایی که از UGC استفاده می کنند

بیایید همه چیز را کنار هم بگذاریم و برخی از بهترین کمپین های محتوای تولید شده توسط کاربر را که می توانید از آنها الهام بگیرید، بررسی کنیم.

کمپین کوکا کولا یک کوکاکولا به اشتراک بگذارید

زمانی را به یاد دارید که کوکاکولا کمپین خود را با نام “به اشتراک گذاری یک کوکا” راه اندازی کرد؟
بطری‌هایی که در هر مقصدی به نام‌های مردم نامگذاری شده‌اند، در دنیا طوفان به پا کرد.
این برند از مشتریان خواست تا عکس‌های خود را با بطری کوکای شخصی‌شده‌شان به اشتراک بگذارند که منجر به 496000 استفاده در اینستاگرام و 89000 توییت در توییتر شد.
به علاوه، بیش از 1.25 میلیون نوجوان این نوشیدنی را امتحان کردند و فروش با افزایش فروش 11 درصد در ایالات متحده افزایش یافت.

Burberry’s Art of the Trench

بیش از ده سال پیش، باربری با کمپین UGC Art of the Trench از انقلاب رسانه های اجتماعی بهره برد.
این برند از فالوورهای خود خواست تا تصاویری را با پوشیدن کت های نمادین خود آپلود کنند. باربری بهترین ارسال‌ها را انتخاب کرد و انتخاب‌های خود را در فیس‌بوک و یک میکروسایت اختصاصی به نمایش گذاشت.
نتایج؟
صفحه فیس بوک باربری به بیش از یک میلیون رسید و به بزرگترین صفحه در بخش لوکس تبدیل شد. فروش تجارت الکترونیک آنها 50 درصد افزایش یافت و میکروسایت در سال اول 7.5 میلیون بازدید از 150 کشور داشت.

کمپین UGC Lululemon #thesweatlife

Lululemon یک برند پوشاک یوگا است که به خاطر حس قوی جامعه شناخته شده است.
یکی از دلایل موفقیت میلیارد دلاری آن، محتوای تولید شده توسط این برند است. Lululemon یک کمپین هشتگ راه اندازی کرد تا شرکای برند و کاربران را تشویق کند تا با استفاده از ابزار خود در اینستاگرام عکس ارسال کنند.
کمپین #TheSweatLife یک موفقیت بزرگ بود و باعث 4.6 میلیون دلار فروش شد

نامه های جدایی T-Mobile

یکی از بهترین نمونه های کمپین محتوای تولید شده توسط کاربر، نامه های جدایی T-Mobile است.
کاربران تلفن همراه به دلیل هزینه‌های بالای لغو، نمی‌خواستند شرکت مخابراتی خود را در ایالات متحده تغییر دهند.
راه حل T-Mobile؟ تشویق افراد به ارسال نامه های جدایی و توضیح دلیل ترک ارائه دهنده فعلی خود.
در عوض، T-Mobile هزینه های پایان کار را پوشش می دهد.
بیش از 113000 نامه ارسال شد، برنامه برای این کمپین 2.7 میلیون بازدید از صفحه دریافت کرد و این کمپین 67 میلیون بار در رسانه های اجتماعی بازدید کننده داشت
این موضوع توسط مدیر عامل T-Mobile که شخصاً پست های مربوط به نامه های جدایی را مجدداً توییت کرد و از مشتریان جدید استقبال کرد، به پایان رسید.

اشتراک گذاری:

About The Author

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *