36 پیشنهاد عالی برای افزایش نرخ تبدیل

36 پیشنهاد عالی برای افزایش نرخ تبدیل

نرخ تبدیل، درصدی از بازدیدکنندگان وب‌سایت شما هستند که با انجام عمل مورد‌نظر شما و یا نشان‌دادن واکنشی به پیشنهاد شما، هدف موردتمایل‌تان را تأمین می‌کنند، به این عمل «تبدیل» گفته می‌شود. افزایش نرخ تبدیل نشان‌دهنده‌ی موفقیت در بازاریابی و طراحی وب است؛ به¬این¬معنی که مردم خواهان آن‌چیزی هستند که شما ارائه می‌دهید و به‌سهولت نیز آن را دریافت می¬کنند!
در حالت¬کلی، میانگین نرخ تبدیل یک وب‌سایت موفق حدود 2٪ است، یعنی به ازای هر 100 بازدید‌کننده، فقط 2 بازدیدکننده قابلیت تبدیل‌ به مشتری را دارند. صادقانه بگویم، این یک نرخ تبدیل بسیار‌ خوب است. بسیاری از سایت‌ها تنها دارای نرخ تبدیل 0.1 تا 0.2٪ هستند. به این معنی که برای به‌دست آوردن 1 مشتری، 1000 بازدیدکننده‌ی فعال نیاز دارند. کمتر از 25٪ مشاغل، خود را بر اساس رضایت‌شان از نرخ تبدیل ارزیابی می‌کنند. در این مقاله قصد داریم با ارائه‌ی راهکارهایی، شما را هرچه سریع‌تر به یک نرخ تبدیل خوب نزدیک کنیم.
اما قبل از هر چیز اجازه دهید اهمیت Conversion rate را قدری بیشتر برایتان توضیح دهم.
شما با هزاران رویا و آرزو از یک محصول خوب و عالی رو نمایی میکنید.
به امید این که بعد از رو نمایی و قدری تبلیغات، فروش زیادی اتفاق می افتد و مردم برای خرید از شما صف خواهند کشید، اما در حقیقت این اتفاق فقط یک رویا بوده و بس.
سوال اصلی در این مثال اینجاست: چه زمانی درآمد من یا شما افزایش پیدا میکند؟
زمانی که نرخ تبدیل یا Conversion rate شما افزایش پیدا کند.
حالا چه زمانی نرخ تبدیل شما بالا میرود؟
زمانی که با اصول بهینه سازی آن آشنا باشید و بدانید چه فعالیتهایی باید برای بالا رفتن نرخ تبدیل انجام دهید.
پس تناسب بسیار زیاد و مستقیمی بین بهینه سازی Conversion rate و درآمد شما وجود دارد.

فهرست محتوا

معیارهای نرخ تبدیل: نرخ تبدیل شما چگونه ارزیابی و مقایسه می‌شود؟

شما برای مورد‌قضاوت قرار دادن عملکرد خود، از سهم‌تان در تأثیرگذاری بر جستجوها در فضای¬مجازی بهره می‌جویید. شما از نرخ¬تعامل (Engagement Rate) استفاده می‌کنید تا ببینید آیا پیام‌تان در بین مخاطبان اینستاگرام یا آپارات، طنین‌انداز می‌شود یا خیر. نرخ‌تعامل و میزان مشارکت کاربران یک شبکه‌ی¬اجتماعی با انواع محتوای تولید‌شده در آن رابطه دارد. در هر دو پلتفرم، شما به ارزیابی نرخ کلیک‌ها روی می‌آورید تا متوجه شوید که تبلیغات‌تان واقعاً چقدر جذاب و کاربرپسند بوده‌اند.
اگر می‌خواهید بازده قابل‌توجهی از هزینه‌های صرف‌شده بر روی تبلیغات آنلاین خود کسب کنید دستیابی‌به نرخ تبدیل بالا و هزینه‌های پایین به‌ازای هر تبدیل باید در اولویت ذهنی شما قرار بگیرد. در غیر این‌صورت، رقبا شما را به‌طور کامل خواهند بلعید. البته، یک گام کلیدی در جهت نیل¬به این هدف، ارزیابی آن چیزها (چیزهایی که قصد داریم تبدیل شوند) و چگونگی به¬نظر رسیدن آن¬هاست. منظور از افزایش نرخ تبدیل تبلیغات گوگل چیست؟ هزینه‌ی خوب تبلیغات فیس‌بوکی برای هر تبدیل چه مقدار است؟ و بسته‌به این‌که در چه صنعتی هستید، بهینه‌سازی نرخ تبدیل چگونه تغییر می‌کند؟ این‌ها سوألاتی هستند که ما در این‌جا می‌خواهیم به آن‌ها پاسخ دهیم. هدف ما ارائه‌ی معیارهایی ضروری است که شما برای شروع تلاش‌های بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO: Conversion Rate Optimization) به آن‌ها نیاز دارید.
در حقیقت شما باید پیوسته حساب کنید و ببینید که محتوای تولید شده یا محصول رو نمایی شده توسط شما چه قدر کاربران را درگیر میکند و چه اندازه باعث خرید مستقیم میشود، اینها مواردی هستند که بعد از خواندن این مطلب باید به آن دقت بیشتری نمایید.

نرخ تبدیل خوب چیست؟

میانگین نرخ تبدیل برای همه‌ی تبلیغ‌کنندگان بین 2 تا 5٪ است، از نام‌ برندهای تجاری گرفته تا بنگاه‌های کوچک و متوسط. با این حال، این میانگینی سنیست که اکثر شرکت‌ها را راضی کند. آن‌ها خواهان نرخ تبدیل درجه‌یک برای کسب مزیت رقابتی در بازار هستند. اما، نرخ تبدیل خوب چیست؟ معمولاً چیزی بیش از 10٪ برای همه‌ی صنایع و هر نوع شرکتی است و حتی در برخی از مشاغل به 11.45٪ نیز می‌رسد. این عدد گرچه زیاد به‌نظر می‌رسد، ولی توصیه‌هایی در مورد چگونگی دستیابی به این میزان از طریق افزایش نرخ تبدیل وجود دارد که با مطالعه‌ی آن‌ها، بینشی کلی درباره‌ی میانگین نرخ تبدیل در سایت‌هایی چون گوگل، بینگ و آمازون را نیز کسب خواهید کرد. کسب یک نرخ تبدیل خوب، شرکت شما را در زمره‌ی 10٪ تبلیغ‌کنندگان برتر جهانی قرار می‌دهد که باعث می‌شود نرخ تبدیل شما 2 تا 5 ‌برابر بهتر از میانگین کلی نرخ تبدیل باشد. برای محاسبه‌ی نرخ تبدیل خود از این ماشین‌حساب رایگان استفاده کنید!
نرخ‌های ‌تبدیل اغلب بر اساس نوع رسانه و کانال متفاوت هستند. برای مثال، فروشندگان در آمازون، نرخ تبدیل متوسطی را تجربه می کنند که از آن‌چه در صنعت «خوب» پنداشته می‌شود، پیشی می‌گیرد. نرخ تبدیل جستجوی ارگانیک نیز بیش از 10٪ است.
جستجوی طبیعی یا ارگانیک، جستجویی است که برایش پولی پرداخت نمیشود و اکثراً به وسیله کار کردن روی سئو به دست می آید.
اما حتی با وجود این تفاوت‌ها، همچنان باید دستیابی‌به نرخ تبدیل10٪ (یا بالاتر) را هدف قرار دهید. تلاش برای کسب نرخ تبدیل دو‌رقمی نه‌تنها به شرکت شما کمک می‌کند تا به میانگین کلی نرخ تبدیل برای کانال‌های مختلف خود برسید، بلکه شما را به‌سوی دستیابی¬به نرخ تبدیل بهتر از آن نیز سوق می‌دهد.
اگر به‌دنبال بهینه‌سازی نرخ تبدیل خود در کانال‌های مختلف‌تان هستید، این جدول می‌تواند به شما کمک کند. در واقع این جدول، خلاصه‌ایست از میانگین نرخ تبدیل برای کانال‌های مختلف، از گوگل گرفته تا بینگ و آمازون و هر دو نرخ تبدیل پولی (تبلیغاتی) و ارگانیک را نیز پوشش می‌دهد:
نام کانال میانگین نرخ تبدیل
ارگانیک 16٪
پرداخت‌شده 2.5٪
آمازون 15-10٪
تبلیغات آمازون 9.47٪
تبلیغات گوگل 3.75٪
تبلیغات مایکروسافت 2.94٪
رسانه‌های اجتماعی 0.71٪

اگر در مورد نرخ تبدیل حرفه‌ی خود کنجکاو هستید، این جدول را مرور کنید:
حرفه میانگین نرخ تبدیل
تجارت الکترونیک 1.84٪
حقوقی 2.07٪
مدل بنگاه به بنگاه (فروش محصول یا خدمات یک شرکت به شرکت دیگر) 2.23٪
امور مالی 5.01٪

دو استراتژی برای شروع بهبود میانگین نرخ تبدیل فعلی

این دو استراتژی از جمله مواردی هستند که بیشتر افراد حوصله کار کردن رو آن را ندارند، اگر شما بتوانید وقت بیشتری برای مواردی که در ادامه خواهم گفت اختصاص دهید، یقیناً نرخ تبدیل بهتری را تجربه خواهید کرد.

آزمایش را به یک عادت برای خود تبدیل کنید

در بسیاری از مواقع، علی‌رغم روی‌آوردن کسب‌وکارها به خلق برنامه‌هایی جهت بهینه‌سازی نرخ تبدیل، موفقیتی حاصل نمی‌شود. کمبود زمان، منابع محدود یا پروژه‌های غیرمنتظره همگی می‌توانند باعث به تعویق‌افتادن یا تعلیق یک ابتکار در جهت بهینه‌سازی نرخ تبدیل شوند و همین امر، نرخ تبدیل شما را به‌شدت پایین می‌آورد و یا حتی متوقف می‌کند.
برخی از این برنامه‌ها هم با نوساناتی جزئی در نرخ تبدیل همراه هستند که دلیلی بر دستیابی شما به یک نرخ تبدیل خوب نیست. بهینه‌سازی نرخ تبدیل به اختصاص زمان احتیاج دارد و باید به یک عادت تبدیل شود.
شما باید برای بالا بردن نرخ Conversion rate خود، مدام آزمون و خطا کنید و پیوسته در حال بهینه سازی محتوای خود باشید.

برای کسب نتایج بزرگ دست به آزمایش‌های بزرگ بزنید

در حالی که برخی آزمایش‌ها مانند افزایش اندازه‌ی فونت‌ها و به‌روز‌رسانی تصاویر می‌توانند بر نرخ تبدیل شما تأثیر اندکی بگذارند به‌ندرت نرخ تبدیل شما را چند‌درصد افزایش می‌دهند، به‌خصوص وقتی که در صدد هستید تا میانگین نرخ تبدیل خود را از 5٪ به نرخ تبدیل خوب 1۰٪ برسانید. به‌همین‌دلیل است که بیشتر افراد تمایل دارند تا دست به آزمایش‌های بزرگی برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل خود بزنند. این آزمایش‌ها می‌توانند مواردی چون، به‌روزرسانی طراحی صفحات شما را شامل شوند، زیرا از یک‌سو، آزمایش‌های بزرگ، آزمایش‌های کوچک‌تر را در بر می‌گیرند و بر روی کل سایت تأثیر می‌گذارند و از سوی دیگر، به تغییر تجربه‌ی کاربر در زمان بازدید از سایت شما منجر می‌گردند.
البته که خود تغییرات و آزمایشهای کوچک هم یکی از اموریست که اکثر مدیران کسب و کارها کمتر وقت برای انجامش در نظر میگیرند.
بر روی آزمایش‌ها و تغییراتی تمرکز کنید که می‌توانند سرنخ یا خریدار ایده‌آل (Leads) شما را به‌جای هر بازدیدکننده‌ی دیگری به‌ بازارتان جذب و سرازیر کنند. به نتایج بنگرید و تأثیرپذیری آن‌ها از به‌کارگیری سرنخ‌های بهینه به‌جای بازدید‌کنندگان معمولی و شرکت‌کنندگان در آزمایش‌های سایت خود را مورد‌بررسی قرار دهید. وقتی بر روی این مسئله تمرکز می‌کنید، می‌توانید دقت و ارزش نرخ تبدیل خود را به حداکثر ممکن برسانید.

روش‌های کلیدی برای افزایش نرخ تبدیل

بهینه‌سازی نرخ تبدیل به این معنی‌ست که تعداد بیشتری از ترافیک سایت شما به اقدامات معنی‌داری تبدیل می‌شوند که کسب‌وکار شما را رشد می‌دهند، خواه این به‌معنای پر کردن فرم اینترنتی درخواست قیمت برای خدمات تعمیر باشد یا انجام خرید.
در حقیقت زمانی که از روشهای افزایش نرخ تبدیل حرف میزنیم، همیشه منظور افزایش فروش به صورت مستقیم نیست.
هر چند که در نهایت با روشهای دیگر فروش شما هم افزایش خواهد یافت.
افزایش نرخ تبدیل میتواند در رابطه با خرید بیشتر باشد یا در رابطه با جمع آوری تعداد ایمیل یا شماره تلفن بیشتر باشد.

روی یک پیشنهاد جذاب و رد نشدنی کار کنید

بهترین راه برای افزایش نرخ تبدیل، تغییر پیشنهاد است. پیشنهاد شما نقش فوق‌العاده‌ای در تبدیل کاربر به مشتری ایفا می‌کند. اگر چیزی که ارائه می‌کنید واقعاً غیرقابل‌مقاومت باشد، افراد بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد و تمایل بیشتری به دریافت آن خواهند داشت. به‌عنوان مثال، WordStream می‌تواند از طریق ارزیابی عملکرد تبلیغات در گوگل، نرخ تبدیل را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. بنابراین، کسانی که از آن برای ارتقاء سایت خود استفاده می‌کنند، مردم را مجاب به بازدید از سایت خود می‌کنند و عمل تبدیل را تسهیل می‌‌بخشند. همان‌طور که در بالا گفتم، Word Stream ابزاری ‌رایگان برای پیشنهاد کلمه‌ی کلیدی و ارزیابی عملکرد تبلیغات‌ در گوگل دارد.
میتوانید به این لینک مراجعه کنید و نحوه کار ابزار ورداستریم را ببینید.
شما باید مدت زیادی را برای طراحی یک پیشنهاد عالی و رد نشدنی در نظر بگیرید، یک پیشنهاد جذاب یک باره و یک شبه خلق نمیشود.

از تست A/B استفاده کنید.

این تست، عناصر مختلف را در صفحه‌ی شما آزمایش می‌کند تا دریابید کدام تغییر به تبدیل بیشتری منجر می‌شود.
تست A/B یک روش زمان‌بر اما بسیار مفید برای سنجش کارایی همه‌ی فعالیت‌های سایت شما، خواهد بود.
اگر بخواهم یک نمونه از این تست را به شما نشان دهم، میتوانم به سرویسهای ایمیل مارکتینگ اشاره کنم.
در این سرویسها شما مشخص میکنید که برای مثال 20 درصد از ایمیل ها به مخاطبین ارسال شوند و پیغام شما برای همه افراد قرار گرفته در لیست ارسال نشود.
بعد این بیست درصد را به دو قسمت تقسیم میکنید تا تست a/b را اجرا نمایید.
شما دو عنوان برای ایمیل خود مشخص میکنید، و هر عنوانی که بیشتر توسط کاربران شما باز شد، در آزمون a/b سر بلند شده و نمره قبولی را کسب کرده است.
این مدل تستها کمک زیادی برای افزایش نرخ Conversion rate میکند و میتواند در اکثر کسب و کارها با استفاده از قدری خلاقیت اجرایی شود.

از یک فراخوان‌عمل (CTA) قدرتمند استفاده کنید که افراد را به اقدام مورد‌هدف شما ترغیب ‌کند.

فراخوان‌عمل یا Call To Action شیوه‌ای حائز اهمیت در تبدیل کاربر به مشتری از طریق ارائه‌ی پیشنهاد یا دعوتی ترغیب‌کننده به کاربر است.
برای مثال دکمه ثبت نام در سایت میتواند یک اقدام به عمل ساده باشد و با تعییر همین عبارت ساده ثبت نام در سایت، میتوانید نرخ تبدیل بیشتری را نسبت به قبل تجربه نمایید.
میتوانید نام دکمه ثبت نام را به عضو خانواده چند نفره ما شوید بگذارید و ببینید تا چه اندازه نرخ تبدیل شما بالا میرود.

از نظرات مشتریان خود به صورت کاملاً بدون فیلتر و واقعی استفاده کنید.

اگر دارای محصولی برای فروش هستید، با مشتریان خود در تعامل و ارتباط باشید و بخشی را برای نظرات آن‌ها در زیر آن محصول اختصاص دهید و دلایل، شواهد و اثبات‌هایی را در صفحه‌ی اصلی سایت خود به‌صورت فیلم، تصویر و نوشته ارائه دهید که بیانگر کیفیت و اعتبار محصول شما هستند. شرکت Figleaves با افزودن بخش نظرات به وب‌سایت خود، نرخ تبدیل خود را بیش از 35٪ بهبود بخشید. همچنین، در صورت داشتن چند محصول، ویدیوی مربوط‌به هر محصول را در صفحه‌ی همان محصول به نمایش بگذارید. این‌کارها، کمک زیادی به افزایش نرخ تبدیل در سایت شما می‌کنند. شرکت WikiJob با این ترفند توانست نرخ تبدیل خود را 34٪ بهبود ببخشد.

بخش پشتیبانی زنده را برای ارتباط با بازدیدکنندگان در سایت خود فعال کنید.

چت زنده در کل با تأثیرات مثبتی همراه است. بنا به ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط فروشگاه لوازم الکتریکی Abt Electronics، چت زنده توانسته نرخ تبدیل را در سایت آن‌ها به نشانی Abt.com افزایش دهد. بر این اساس مشخص شده است که سایت‌های مجهز به این بخش با رشد 10 تا 20٪ی نرخ تبدیل مواجه هستند.
البته دقت کنید که واقعاً کارمندی را برای پاسخ گویی به سوالات احتمالی مخاطبین خود در نظر بگیرید و فقط به صورت دکوری این کار را انجام ندهید.
برای نمونه میتونید به سایت گفتینو مراجعه کنید و از این راه پشتیبانی آنلاین سایت خود را راه بیندازید.

عنوان یا همان تیتر مطالب سایت خود را به موردی ترغیب‌کننده و عامه‌پسند تغییر دهید.

مطمئن شوید که عنوان شما به‌وضوح ارزش پیشنهادی شما را بیان می‌کند. شرکت خصوصی CityCliq که خود به ارائه‌ی سایت‌های بهینه‌سازی‌شده برای شرکت‌های بزرگ و کوچک مشغول است، اذعان کرد که پس از تغییر عنوان، 90٪ افزایش را در نرخ تبدیل خود تجربه کرده است. همچنین لحن صحبت خود با بازدیدکنندگان را به نحوی تنظیم کنید که ضمن جذاب و قاطع بودن، به آن‌ها احساس امنیت و آسودگی خیال بدهد، مثلاً به‌جای استفاده از عبارت «بدون لغزش دانه‌های عرق بر پیشانی‌تان، احساس طراوت و شادابی کنید!» از عبارت «به عرق‌ریختن برای همیشه پایان دهید!» استفاده کنید. L’Axelle با این‌کار توانست 93٪ بهتر عمل کرده و بر احساسات بازدیدکنندگان تأثیر بگذارد.
یادتان باشد که نوشته شما از روی عنوانش قضاوت میشود و با تغییر تیتر میتوانید نرخ تبدیل را افزایش دهید.

سعی کنید در لا به لای محتوای خود پیشنهاد های رایگان برای جذب مخاطبین بیشتر ارائه کنید.

شما میتوانید بیشتر از مطالعات موردی، کتاب‌های الکترونیکی و بازاریابی ایمیلی برای تولید محتوای خود بهره ببرید. آزمایشگاه‌های تحقیقاتیDiteba این‌کار را انجام دادند و در مدت‌زمان کوتاهی، افزایش 3 -برابری را در نرخ تبدیل خود مشاهد کردند.
به آنها یک کتاب الکترونیکی که در آن صنعت کمک کارشان است هدیه بدهید یا یک ویدیو آموزشی رایگان برایشان بفرستید.

در رسانه های اجتماعی موجود فعال باشید و بررسی کنید که از چه رسانه ای ترافیک بیشتری دریافت میکنید

سازمان Quanticate بیشتر بر روی سایت لینک‌دین متمرکز است و محتوای بیشتر و بهتری را در آن‌جا تولید و پست می‌کند، از وجود گروه‌های مختلف برای تبلیغ مستقیم یا غیرمستقیم خدمات خود استفاده می‌کند و افزایش 10 برابری ترافیک و نرخ تبدیل خود را مدیون این امر می‌داند.

نوار جستجوی سایت گوگل را به سایت خود اضافه کنید.

شرکت Waterfilters با انجام این‌کار، نرخ تبدیل خود را 11٪ افزایش داد.
اگر وردپرسی هستید میتوانید با افزونه این کار را انجام دهید و اگر سایت شما به صورت اختصاصی برنامه نویسی شده است، باید از توسعه دهنده خود بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

از لوگو یا نشان امنیتی (ssl)و یا نماد اعتماد در سایت خود استفاده کنید.

شرکت OrientalFurniture توانسته با به‌کارگیری این نشان، نرخ تبدیل خود را تا 7.6٪ افزایش دهد. این نشان، تحویل خریدها را تا سقف 500 دلار تضمین می‌کند، در صورت سرقت هویت مشتریان سایت، این شرکت تا سقف 10000 دلار از آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد و همچنین ضمانت می‌کند که آمادگی لازم را دارد تا در صورت کاهش قیمت توسط خرده‌فروش، مابه‌التفاوت را تا حداکثر 100 دلار به مشتریان پرداخت کند. همچنین، سایت Petco.com پس از افزودن لوگوی Hacker Safe (غیرقابل هک) به سایت خود، فروش خود را تا 8.83٪ افزایش داد.
خود من زمانی که از فروشگاهی میخواهم خرید کنم، نگاه میکنم که نماد اعتماد داشته باشد.

جهت القاء حس فوریت از رنگ قرمز برای دکمه‌های اقدام‌ به عمل استفاده کنید و اندازه‌های آن‌ها را در صورت کوچک بودن، تغییر داده و بزرگ کنید.

BMI، یک شرکت هواپیمایی پیشرو در بریتانیا با اضافه کردن یک ‌زمینه‌ی قرمز در پشت پیام خود به شرح «عجله کن! فقط XX صندلی باقی مانده است» نرخ تبدیل خود را 2.5٪ افزایش داد. شرکت Performable هم با تغییردادن رنگ دکمه¬هایش از سبز به قرمز توانست 21٪ افزایش را در نرخ تبدیل خود تجربه کند. SAP BusinessObjects هم با تبدیل کردن لینک‌های آبی‌رنگ معمولی سایت خود به دکمه‌های بزرگ و مشخص تا 32.5٪ بهبود را در تعداد بازدیدکنندگانش مشاهده کرد. همچنین، در کنار محصولات خود، دکمه‌ها‌ی «افزودن به سبد خرید»، «همین حالا بخر» و «رایگان امتحان کنید» ( در صورتی که این امکان برای محصول وجود دارد) را تعبیه کنید.Sheplers با این‌کار شاهد 1.63٪ افزایش در نرخ تبدیلش بود. GetResponse (تولیدکننده‌ی نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی) هم با بهره‌گیری از این ترفندها توانست ثبت‌نام‌های آزمایشی خود را تا 158٪ ارتقاء دهد و این در حالی بود که ثبت‌نام‌های پولی (قطعی) آن کاهش نیافته بود.

یک رابط کاربری واضح طراحی کنید.

رابط کاربری، مسیری‌ست مزین‌شده به تصویر و نوشتار که داخل سایت یا یک اپلیکیشن برای کاربر در نظر گرفته می‌شود تا او با طی کردن آن، شما را به هدف نهای‌تان برساند. شرکت Zen Windows با طراحی مجدد جریان وب‌سایت خود باعث شد تا کاربر بتواند آن‌چه که به‌دنبالش بود را راحت‌تر پیدا کند. همین امر، نرخ تبدیل این شرکت را از 0.75٪ به 2.95٪ افزایش داد.
رابط کاربری شما باید در نهایت سادگی باشد تا کاربر شما را گیج ننماید.

یک تصویر متفاوت را در صفحه‌ی اصلی خود امتحان کنید.

شرکت HawkHost تنها با تغییر تصویر توانست نرخ تبدیل‌ خود را چند‌برابر کند.
شما هم میتوانید با تغییر تصاویری که پیام شما را ساده تر و آشکار تر نمایش دهد، نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

از روشی متفاوت برای ارائه‌ی قیمت استفاده کنید.

شرکت BaseKit با پررنگ‌تر، روشن‌تر، واضح‌تر و زیباتر کردن طراحی صفحه‌ی قیمت‌گذاری خود موفق شد تا نرخ تبدیل خود را 25٪ افزایش دهد.

عبارت نوشته‌شده روی دکمه‌ی فراخوان‌عمل خود را تغییر دهید.

TextMagic متن دکمهی خود را از «خرید اعتبار پیامک» به «مشاهده قیمت پیامک» تغییر داد و شاهد بهبود 37.6٪ در تبدیل‌ها بود.
شما هم میتوانید با تغییر نام برخی از دکمه ها و آزمایش کردن آنها برای مدت مشخص، نتایج بسیار خوبی به دست آورید.

صفحه‌ی اصلی خود را ساده و دسترسی‌ به بخش‌های مختلف سایت خود را برای بازدیدکنندگان و مشتریان تسهیل نمایید.

بهترین کار این است که در صفحه اصلی یا خانه سایت خود، دقیقاً به مخاطب خود بگویید چه محصولات و خدماتی دارید و دقیقاً چه کار میکنید.
شرکت Preceden با انجام این‌کار، نرخ تبدیل خود را به 37٪ افزایش داد. همچنین، قابلیت استفاده از سایت خود را با مجهز کردن آن به لوگوی اختصاصی و منوی کشویی (Navigation Menu) و دیگر موارد تسهیل کننده‌ی دسترسی و استفاده بهبود بخشید. سایت Slideshop.com و Dropbox با این‌کار، نرخ تبدیل خود را به ترتیب 34٪ و10٪ ارتقاء دادند. به¬یاد داشته باشید استفاده از پنجره‌ی POP-UP در سایت گرچه رتبه‌ی آن را افزایش داده، از لحاظ سئو دارای تأثرات مثبتی‌ست و بیشتر برای کسب درآمد ادمین‌ها کاربرد دارد، اما می‌تواند به‌همان میزان نیز مخرب باشد و به‌موجب وقت‌گیری و مزاحمت، بازدیدکننده را از سایت شما فراری دهد. با این‌حال، اگر قصد استفاده از این پنجره را دارید باید تنها از یک پنجره‌ی POP-UP حداکثر 30 ثانیه‌ای قابل‌بستن استفاده کنید.

برای افزایش نرخ تبدیل، تخفیف‌های قیمتی هر محصول را آشکارا به‌ نمایش بگذارید.

سایت شرکتCorkscrew Wine Merchants پس از نمایش برچسب تخفیف‌ها بر روی کالاهای خود در صفحه‌ی محصولات، رشدی 148.3٪ را در نرخ تبدیل خود شاهد بود.

فراخوان‌عمل خود را با ذکر قیمت در محدوده‌ای از محتوای سایت قرار دهید.

شما میتوانید در صفحه فرود یا صفحه محصولات خود، چند بار دکمه خرید را به همراه قیمت نمایش دهید، این میتواند در بهینه سازی نرخ تبدیل شما بسیار اثر گذار باشد.
شرکت Nature Air با اضافه کردن یک فراخوان‌عمل متنی در محتوای سایت که به‌راحتی قابل‌یافتن است شاهد افزایشی 591٪ (از 3٪ به 19٪) در نرخ تبدیلش بود.

برای بهینه سازی نرخ تبدیل، تعداد فیلدهای غیرضروری فرم‌های خود را کاهش دهید.

ImageScape تعداد فیلدهای فرم خود را از 11 به 4 کاهش داد و با این اقدام توانست تعداد فرم‌های پر شده دریافتی از سوی بازدیدکنندگان را تا 160٪ و نرخ تبدیل را تا 120٪ افزایش دهد.
من خودم بسیار زیاد به تعداد فیلد های کم در فرم ها اعتقاد دارم و همیشه آن را رعایت میکنم.
وقتی اطلاعاتی ضروری نیست، نیازی هم نیست آن را از مخاطب دریافت کنیم.

اگر در سایت خود به فروش کتاب‌های الکترونیکی مشغول هستید، از یک پوشش مجازی سه‌بعدی به‌عنوان جلد آن‌ها استفاده کنید.

Code Monkeyism با این‌کار، 43٪ دانلود بیشتری از صفحه‌ی خود دریافت کرد.

از یک جمله یا بهتر بگوییم یک فرمان قوی‌تر برای دعوت، وسوسه یا ترغیب بازدیدکنندگان به انجام کار استفاده کنید.

سعی کنید تا ارزش پیشنهاد خود را بهبود بخشید و از پیامی استفاده کنید که عموم افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و قبول این دعوت را به نفع خود بدانند.Dustin Curtis پس از استفاده از فرمانی قوی‌تر برای دعوت از دنبال‌کنندگان خود در توییتر، با ۱۷۳٪ تعداد کلیک بیشتری مواجه شد. وب‌سایت Sims 3 نیز پس از انجام این‌کار، رشد 128٪ی ثبت‌نام در بخش بازی‌های سایت را برای خود رقم زد.

اگر میخواهید Conversion rate را بالا ببرید، پرداخت چند مرحله ای را غیر فعال کنید

محل تعبیه‌شده در سایت برای پرداخت پول و تسویه‌¬حساب و اقدام¬به دریافت کالای خریداری‌شده را با چند‌مرحله¬ای کردن روند، گیج‌کننده نکنید. برای هر کالا در همان صفحه، این قابلیت را فعال کنید و از پیچیده کردن مراحل پرداخت و اقدام برای خرید کالا بر حذر باشید. فروشگاه رسمی المپیک سال 2010 در ونکوور با کاهش دادن روند چند‌مرحله‌ای خرید به یک مرحله توانست نرخ تبدیل خود را 21.8٪ بهبود دهد.

از نظر افراد راضی در صفحه اصلی استفاده کنید

تعداد زیادی از عکس‌های مرتبط با مشتریان یا لیستی از مشتریان و شواهدی حاکی از رضایت آن‌ها از خدمات شما را در صفحه‌ی اصلی سایت قرار دهید. این‌کار می‌تواند در جلب اطمینان مشتری مؤثر باشد.

روی یک اقدام واحد تمرکز کنید.

یک صفحه و به‌ویژه صفحه‌ی اصلی را با چند موضوع یا مطلب شلوغ نکنید و در یک صفحه، تنها به یک موضوع آنهم به‌صورت واضح و غیرمبهم و قابل‌درک برای عموم بپردازید. The Weather Channel پس از انجام این‌کار شاهد رشدی 225٪ در نرخ تبدیل خود بود.

از نقاط گلوله‌ای (Bullet Points) برای لیست‌بندی مزایا در سایت خود بهره بگیرید.

این نقاط همان به‌اصطلاح Bulletهایی هستند که شما در بخش Home یک سند Word نیز به آن‌ها دسترسی دارید و به شکل یک دایره‌ی توپر کوچک (•) و غیره هستند. Unionen با ایجاد لیستی از مزایا در بخش‌های مختلف سایت خود به‌جای استفاده از پاراگراف‌های متنی توانست تا 15.9٪ بهبود را در سایت خود تجربه کند.

فرم‌های ثبت‌نام خود را در یک ستون یا سطر جای دهید.

مطالعه نشان می‌دهد که ردیابی چشمی فرم‌های تک‌ستونی یا تک‌سطری راحت‌تر است، بهتر و سریع‌تر عمل می‌کند و واکنش بیشتری را نیز ایجاد می‌کند. سعی کنید بیشتر از فرم‌های Mad Libs برای موارد مختلف از جمله ثبت‌نام در سایت خود استفاده کنید. Mad Libs فرم‌هایی هستند با جاهای خالی فیلدی یا نقطه‌چینی برای نوشتن مشخصات مختلف. سایت Vast.com با انجام این‌کار، نرخ تبدیل خود را بین 25 تا 40٪ افزایش داد.

برای مخاطبین خود پرسونا ایجاد نمایید.

از پرسونای¬خریدار (Buyer Personas) استفاده کنید. پرسونا، ابزاری مرتبط با بازاریابی برای شناخت بیشتر و بهتر مشتری، نیازها و دغدغه‌هایش است. پرسونای¬خریدار که به پرسونای¬بازاریابی یا مخاطب هم معروف است، تصویرگر مشتریان مدنظر شما و خصوصیات و شخصیتی (ارزش‌ها و اهداف، رفتارها و نحوه‌ی برخورد) است که از آن‌ها توقع دارید. این پرسونا به واسطه‌ی گردآوری و تحلیل داده‌های مربوط‌به بازار، مشتری‌ها و سرنخ‌های ایده‌آل شما حاصل می‌شود. شما به‌عنوان فروشنده هرگز نمی‌توانید بدون‌شناخت کاربر برای او چیزی خوشایند و مطابق میلش طراحی کنید. شرکت RightNow Technologies با ساخت یک سایت متمرکز بر پرسونا، نرخ تبدیل‌ خود را تا 4 ‌برابر افزایش داد.
برای افزایش نرخ تبدیل، عجله ای برای فروختن نکنید

برای فروختن عجله ننمایید

برای فروش عجله نکنید و بلافاصله درخواست فروش نکنید. One company، فراخوان عمل ‌نام‌نویسی برای خرید فوری را از بالای صفحه‌ی اصلی‌اش حذف کرد و باعث شد تا ثبت‌نام‌ها 350٪ افزایش یابند.

یک شماره تلفن را به سایت خود اضافه کنید.

LessAccounting پس از قرار دادن شماره تلفن خود در سایت شاهد افزایش 1.8٪ در نرخ تبدیلش بود.
هر قدر تلفن شما اعتبار بیشتری داشته باشد، نرخ تبدیل را نیز بالا تر میبرد.

اگر سایت فیلم یا ویدیو دارید دقت کنید

اگر سایت شما به‌نحوی با فروش یا عرضه‌ی ویدیو یا عکس سر‌و‌کار دارد، تلاش کنید تا چیدمان آن‌ها به‌صورت thumbnail (قالب‌ها یا تصاویر کوچک) تنظیم شود. Thumbnailها می‌توانند یک برداشت اولیه‌ی مثبت یا منفی را در ذهن مشتری ایجاد کنند. ایجاد این برداشت اولیه به شما به‌عنوان طراح سایت بستگی دارد اما این قالب‌ها یا تصاویر کوچک نه‌تنها بازدیدکنندگان را برای دیدن اندازه‌ی بزرگتر عکس یا فیلم کنجکاو و به کلیک وسوسه می‌کند بلکه فرصتی را در اختیارشان می‌گذارد تا بر آن‌چه می¬خواهند، ببینند، کنترل داشته باشند و با آزادی‌عمل بیشتری رفتار کنند و منتظر لود فیلم‌ها یا عکس‌های بزرگ نمانند. Yobongo پس از اعمال این تغییر توانست نرخ تبدیل خود را 70.9٪ افزایش دهد. سعی کنید ‌مدت‌زمان ویدیوهای آموزشی بارگذاری‌شده در سایت‌تان و به‌خصوص صفحه‌ی اول آن کوتاه باشد و بیش از 5 دقیقه و 50 ثانیه به‌طول نینجامد. Think Vitamin با کوتاه‌کردن مدت‌زمان ویدیوی آموزشی صفحه‌ی نخست سایت خود موفق شد تا نرخ تبدیل‌ها را 24.4٪ افزایش دهد.

تصاویر محصول یا محصولات خود را در کادر جستجوی سایت‌تان به نمایش بگذارید.

این یک کار واقعاً جذاب است و میتواند برای مشتری جابل باشد.بدین ترتیب، مشتری با تایپ کلمه یا عبارت مورد‌نظرش برای جستجو در کادر مربوطه، شاهد ظاهر ‌شدن یک منوی کشویی خودکار از نتایج متنی به‌همراه تصاویر آن‌ها خواهند بود. BrickHouse Security پس از انجام این‌کار توانست نرخ تبدیل خود را بالا ببرد.

برای افزایش نرخ تبدیل، صفحات فرود خود را شلوغ نکنید.

از سر‌و‌ته برخی مطالب غیرضروری در صفحه‌ی فرود خود بزنید. AssessmentDay با این اقدام، فروش خود را تا 62٪ افزایش داد. فراموش نکنید، این کوتاه‌شدگی، افراطی نباشد زیرا اطلاعات ناکافی، قاتل افزایش نرخ تبدیل است.

محصول را در اولین فرصت تحویل دهید، البته اگر نمیتوانید راستش را بگویید

ارسال روز بعد کالای خریداری‌شده را پیشنهاد دهید. SmileyCookie با به‌کار بردن عبارت «امروز سفارش دهید، روز کاری بعد تحویل بگیرید» در کنار کالاهایی که این امکان برایشان وجود داشت، فروش خود را تا 41٪ افزایش داد.

لینک ها را به رنگ قرمز تغییر دهید

گرچه مطالعات سنجش قابلیت‌استفاده نشان‌دهنده‌ی بهتر بودن لینک‌های آبی‌رنگ است، اما Beamax با قرمز کردن لینک‌های خود توانست تعداد کلیک‌های لینکی خود را افزایش دهد.

تصاویر واقعی همیشه نرخ تبدیل بالا تری را برایتان به ارمغان می آورند

از تصاویر و عکس‌های افراد واقعی (نه عکس‌های استوک) در صفحات فرود سایت خود استفاده کنید تا نرخ تبدیل شما صعودی شود. به تصاویر باکیفیت در اندازه‌های بسیار بزرگ که برای استفاده در طراحی‌ها و امور گرافیکی، چاپ و پس‌زمینه‌ی سیستم‌های بزرگ از جمله، بنر‌ها، بروشور‌ها و کاتالوگ‌ها مناسب هستند، تصاویر استوک گفته می¬شود.

از شیوه‌ی تصویر‌سازی آرمانی استفاده کنید.

یک شرکت تولید‌کننده‌ی مکمل‌های غذایی با گنجاندن یک کپی از سود حاصله، تصاویری که بازار هدف را درگیر فعالیت‌های آرمانی (فعالیت‌هایی که شما را به فرد بهتر و جهان را به مکانی بهتری برای زندگی تبدیل می‌کند) نشان می‌داد، و یک دکمه‌ی بزرگ فراخوان‌عمل که به‌طور قابل‌مشاهده در بالای صفحه قرار داشت، موفق به افزایش نرخ تبدیل فروش خود تا 50٪ شد.
در واقع شما باید نشان دهید که فرد با تهیه محصولات یا خدمات شما حتی یک قدم به رویایش نزدیک تر خواهد شد و این مسئله خود باعث افزایش نرخ تبدیل خواهد شد.

کلام آخر

تأثیرگذاری موارد ذکر شده ممکن است بسته‌به بسیاری عوامل، از جمله، طراحی و نوع سایت، هدف شرکت یا سازمان از برپایی آن، قدرت و پشتکار بازاریابی، افزایش آگاهی در زمینه‌های مختلف مرتبط‌با بهینه‌سازی سایت همچون شیوه‌های متنوع بهینه‌سازی نرخ تبدیل، شرایط اقتصادی حاکم و نحوه‌ی تعامل با جامعه‌ی جهانی و غیره از سایتی به سایت دیگر متفاوت باشد، ولی در هر صورت باید بخش‌ها و قسمت‌های مختلف سایت را با انجام آزمایش‌های متعدد به چالش کشید و با کشف نقاط‌ضعف مربوطه و انجام تغییرات اساسی و به‌روزرسانی مرتب مطالب و طرح سایت به‌سمت پیشرفت و آینده‌ای روشن گام برداشت.
شما لازم نیست همه موارد گفته شده را به یک باره اجرایی کنید، بلکه باید از موارد گفته شده در جهت بهینه سازی نرخ تبدیل خود ایده بگیرید و به مرور این ایده ها را اجرایی نمایید.

سوالات پر تکراری که در رابطه با بالا بردن نرخ تبدیل پرسیده میشود

اشتراک گذاری:

About The Author

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *