3 نکته در فروش لباس که فروش را در یک هفته افزایش میدهد در اثر خاص

3 نکته در فروش لباس که اگر رعایت شود فروش را ظرف یک هفته دو برابر میکند

سلام، یک روز برای خرید لباس، به فروشگاهی مراجعه کرده بودم؛ فروشنده برندهای خاصی را میفروخت و من هم دنبال یکی از آنها بودم؛ اما متأسفانه برخوردش به من این احساس را منتقل کرد که، من مزاحمش هستم و باید زود خریدم را انجام دهم تا او به پولش برسد و من به هدیه گران بهایی که او برایم تدارک دیده است.
امروز میخواهم 3 نکته در فروش لباس را بیان کنم که بیشتر به درد فروشنده های لباس میخورد و اگر واقعاً آن را رعایت کنند، ظرف یک هفته فروشی دو برابری را تجربه خواهند کرد.
چرا میخواهم 3 نکته در فروش لباس را بگویم؟ چون مقالات توی اینترنت اغلب اینطور نوشته میشود که فرد رفتار خوب و دوستانه با مشتری را یک بار برای فروشنده های لباس تجویز میکند، و یک بار برای فروشنده های مواد غذایی؛
باید نکات عمومی فروش را از نکات تخصصی آن جدا کنید و علاوه بر به کار بستن نکاتی که در فروش تمامیه کالا ها تا حدی یک سان هستند، نکات تخصصی هر فروشنده ای را، صرفاً برای خود آن کسب و کار به کار ببریم.
به عبارت بهتر، این نکات تخصصی فروش هستند که باعث فروش بیشتر میشوند و معمولاً این گونه راضها خیلی ساده در اختیار مخاطبان قرار نمیگیرد.

نکته اول به مشتری بگویید، ههر کمکی بخواهد در خدمتش هستید

بگذارید با یک داستان فرضی شروع کنیم؛
فردی وارد لباس فروشی شما میشود، اول از همه با احترام به مشتری میگویید، سلام، هر کمکی بخواهید در خدمتتان هستم.
این که مدام دنبال مشتری بروید بیشتر از آن که خریدار احساس کند شما میخواهید به وی کمک کنید، شما را یک مزاحم در نظر میگیرد و بدون تعارف میخواهد هر چه زود تر آنجا را ترک کند.وقتی مشتری از شما قیمت یک لباس را میپرسد، با وجودی که تمامیه لباسها برچسب قیمت دارند، نگویید همانجا قیمتش مشخص شده و میتوانید خودتان بخوانید، دقت کنید که هر قدر جمله بالا را با احترام بیان کنید، مشتری احساس میکند، هیچ ارزشی برای شما ندارد و احتمالش زیاد است که از خریدش پشیمان شود.اگر خریدار احتمالی شما، از شما کمک خواست، اگر مشتری دیگری قبل از او آمده، با کمال احترام برایش شرایط را توضیح دهید و بگویید که تا نگاه مختصر دیگری به لباسها بیندازند، کارش را تمام میکند و به نزد آنها می آید.قبل از این که شش رنگ مختلف برای خریدار ردیف کنید و او را در انتخاب سر در گم کنید، بهتر است از او بپرسید، برای خرید تیشرت، معمولاً از چه رنگهایی استفاده میکنید؟
آیا دوست دارید رنگهای جدید تری را هم تست نمایید؟آیا لباس را برای محل کار میخواهید یا برای مهمانی و یا جاهای دیگری مد نظرتان است؟

نکته دوم،به مشتری نگویید واقعاً میخواهد بخرد؟

رسیدیم به نکته دوم از 3 نکته در فروش لباس، این نکته دوم در فروش لباس که برخی از فروشنده ها انجام میدهند، به نظرم بیشتر یک توهین به خریدار احتمالی است تا رفتن سر اصل مطلب.اگر شما وارد لباس فروشی شوید و بعد از احوال پرسی که معمولاً اینگونه فروشنده ها سرد نیز آن راانجام میدهند، یک لباس را انتخاب میکنید و میروید داخل اتاق تا ببینید آیا مناسب شما هست یا خیر؛
قبل از وارد شدن به اتاق مورد نظر، فروشنده بگوید، ببخشید، آیا واقعاً میخواهید لباس را بخرید؟
بدون تعارف اگر من باشم دنیا روی سرم خراب میشود و بی تردید از خرید لباس منصرف میشوم.

حتی اگر آن روز مشتری های زیادی این کار را با شما کرده اند و بعد از انتخاب لباس و داخل اتاق شدنهای فراوان، هیچ چیز از شما نخریده اند، به هر روشی که بلد هستید، خود را به آرامش دعوت کنید و اعصاب خوردی خودتون رو هیچ وقت و به هیچ وجه با گفتن این جملات، روی سر مشتری خالی نکنید.

نکته سوم،قیمت ما مقطوع هست

این که خریدار احتمالی یا مشتری، بتواند از شما تخفیف بگیرد، برایش خرید بسیار بسیار شیرین میشود.وقتی مشتری لباسی میخرد و با جمله قیمتها این فروشگاه مقطوع هست، رو به رو میشود، تا جایی که بتواند تلاشش را میکند، حداقل یک مقداری از قیمت را کم کند؛
وقتی نمیتواند این کار را انجام دهد، شاید آن لحظه از شما خرید کند، ولی اطمینان داشته باشید،برای خرید های بعدی به آنجا بر نخواهد گشت.
پس اگر حتی خودتان در فروشگاه نیستید، به فروشنده خود آموزش دهید که طبق فرمول مشخصی بتواند مقداری تخفیف را برای خریداران در نظر بگیرد.اگر بتوانید این 3 نکته در فروش لباس را رعایت کنید و یا به فروشنده هایی که استخدام میکنید آموزش فراوان بدهید، اطمینان داشته باشید، در مدت کوتاهی، فروش شما حداقل دو یا چند برابر خواهد شد.
امیدوارم از خواندن این نوشته لذت برده باشید.

اشتراک گذاری:

About The Author

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *