4 تغییر کرونا در سئو

4 تغییری که کرونا در سئو به وجود آورد

فراگیری جهانی کرونا بسیاری چیزها را تغییر داده است، به‌خصوص میزان جستجوی ما در گوگل
طبیعتاً وقتی میزان سرچ افراد در موتور های جستجو زیاد شود، اهمیت دیده شدن هم افزایش میابد.
پس احتمالاً با من موافق باشید که کرونا در سئو هم تغییراتی به وجود آورده است.
درطول این فراگیری جهانی (پاندمی)، مردم ناگزیر با چالش‌هایی روبه‌رو شده‌اند که تاکنون مشاهده نکردند و در همه ابعاد زندگی خود تغییراتی ایجاد نمودند. حتی حالا که این مطلب را نوشتم و برخی از مردم واکسن را دریافت کردند، هم‌چنان آثار کووید ۱۹ برای مدت طولانی احساس می‌شود. بسیاری از این تغییرات ناشی از همه‌گیری ممکن است به موارد همیشگی تبدیل گردند، زیرا مجبور شده‌ایم همه وجوه زندگی و کسب و کارهای خود را دوباره برنامه‌ریزی کنیم. متخصصان سئو مستثنا نیستند.
یکی از پیامدهای غیر قابل انتظار کووید ۱۹ پی بردن بسیاری مشاغل به مزایای بالقوه سئو بوده است. تمایل سرچ گوگل به سئو با آغاز این فراگیری جهانی به بالاترین سطح خود رسید و این تمایل هم‌چنان‌که شرکت‌ها می‌کوشند ارتباطات، دیده شدن و بقایشان را حفظ کنند، قدرتمند باقی می‌ماند.
در ادامه 4

افراد موضوع‌های مرتبط با کرونا را در گوگل جستجو می‌کنند

حتی پس از یک سال، کووید ۱۹ در صدر افکار بسیاری از مردم قرار دارد. همه ما در سال گذشته پرسش‌های زیادی داشتیم و سؤالات فراوانی هستند که هنوز آنها را می‌پرسیم. دسترسی به اطلاعات دقیق و به‌هنگام مهم است و همین سبب شده است که گوگل آسان ساختن این امر برای کاربران را در اولویت قرار دهد. اگر سؤالات گوناگونی راجع‌به ویروس کرونا را جستجو می‌کنید، گوگل منابع مطمئن و متنوعی را درست در صفحه اول در اختیارتان می‌گذارد، ازجمله: مروری بر اوضاع در منطقه شما، آمارها، اطلاعات تست‌گیری، نحوه مقابله با این بیماری و اخبار روز. با ادامه قرنطینه و محدودیت‌ها، علاقه‌مندی به موضوعاتی که لزوماً با خود ویروس کووید ۱۹ مرتبط نیستند (برای نمونه سرگرمی‌ها، موسیقی، تناسب اندام و فعالیت‌های خارج از خانه) نیز مورد توجه قرار گرفت.
درطول سال گذشته، زندگی‌های مردم به میزان مهمی تغییر کرده است که به ایجاد علاقه‌مندی‌های تازه‌ای منجر شده و به منابع مختلفی برای کمک به آنها نیاز دارد. کسب و کارها می‌توانند برای فراهم ساختن محتوای ارزشمند و ارائه خدمت به مشتریانشان که حالا بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرند، روش‌های جدیدی را بیابند.
مخاطبانتان را درک کنید و با موارد پرطرفدار همراه باشید تا بدانید چگونه محتوای ارزشمندی که مردم واقعاً به دنبال آن هستند را ارائه دهید.
بیشتر افراد کسب و کارهای محلی را جستجو می‌کنند
بی‌تردید، کرونا کسب و کارهای محلی را به زحمت انداخته است. درحالی‌که حفظ حیات یک تجارت از هر زمانی سخت‌تر است، بسیاری از مردم هنوز به‌دنبال حمایت از کسب و کارهای کوچک در منطقه خود هستند. محدودیت‌های مسافرت و مشکلات زنجیره تأمین، در بسیاری موارد کسب و کارهای محلی را برای مصرف‌کنندگان به ایمن‌ترین و راحت‌ترین گزینه تبدیل کرده است. یک نظرسنجی توسط مؤسسه Accenture نشان داد که ۸۴٪ از پاسخ‌دهندگان در دوران همه‌گیری کرونا بیش از پیش قصد دارند از فروشگاه‌های نزدیک خود خرید کنند یا محصولات محلی موجود را بخرند. این مسأله سئوی محلی را برای کسب و کارهای کوچک به یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده مهم تبدیل می‌کند. می‌خواهید مطمئن شوید وقتی افراد مکان‌های نزدیک را برای تهیه مایحتاجشان جستجو می‌کنند، شما نمایش داده می‌شوید.
درطول این فراگیری، اطلاعات تجارت‌های محلی به‌سرعت و دیوانه‌وار تغییر کرده‌اند. برای نمونه، کسب و کارهای بسیاری که به افراد اجازه بازدید حضوری از فروشگاه خود را می‌دهند مجبور شده‌اند بخشی از وقتشان را به تمیزکاری اضافه اختصاص دهند و از ساعت ارائه خدمتشان بکاهند. همچنین، متناسب با خدماتشان ممکن است مجبور شوند اطلاعات بیشتری راجع‌به پیک و نحوه تحویل ارائه دهند. مردم هم‌چنان در پی فروشگاه‌هایی هستند تا محصول را به‌صورت آنلاین با پیک و سایر خدمات غیرحضوری دریافت نمایند.
صفحه Google My Business خود را به‌روز نگاه دارید تا برای مشتریان بالقوه یافتن مایحتاج و خرید از خود را آسان‌تر سازید. هم‌چنین، تجارت‌های محلی باید مطمئن باشند که وبسایتشان به‌روز است و هرگونه اطلاعات مرتبط با کووید ۱۹ که می‌تواند به کاربران کمک کند را دربرمی‌گیرد. به‌روز نگاه داشتن وبسایت و فهرست‌های محصولات این اطمینان را ایجاد می‌کند که گوگل می تواند به اطلاعات منتشرشده پیرامون تجارت شما اعتماد کند و مشتریان هنگام تلاش برای داد و ستد با شما تجربه خوبی خواهند داشت.
پس نتیجه میگیریم که کرونا بر روی سئوی محلی اثر گذاشته است و اگر شما کسب و کار آنلاینی دارید، باید بیشتر در رابطه با سئوی محلی مطالعه کنید و یا این که سئوی سایت خود را به سایر شرکتها بسپارید.

با فراگیری کرونا مدیران کسب و کارها متوجه شدند که فروش آنلاین متداولتر است

اگر تا قبل از فراگیری کرونا خرید آنلاین انجام ندادید، احتمالاً در یک سال گذشته این کار را آغاز کردید. درطول یک سال گذشته، کسب‌و کار های غیر اساسی بارها مجبور به بستن مغازه خود شده‌اند. و حتی با بازگشایی این مغازه‌ها، آنها دریافتند افراد زیادی هنوز با خرید آنلاین احساس راحت‌تری دارند. هم‌چنین، شاید مغازه‌ها مجبور باشند شمار افرادی که مجازند هم‌زمان وارد مغازه شوند را محدود کنند که ممکن است موجب کاهش فروش گردد. فروش آنلاین نه‌تنها گزینه ایمن‌تری بوده است، بلکه بسیاری   از مردم دریافته‌اند که درکل، غالباً راحت‌تر است.
براساس گزارش Global Connected Consumer Index مصرف‌کنندگان به‌طور هفتگی ۲۸٪ بیشتر از قبل از همه‌گیری کرونا خرید آنلاین انجام می‌دهند. چرا از خانه بیرون بروید وقتی نباید این کار را بکنید؟! اکنون زمان گشایش یک فروشگاه الکترونیکی (مجازی) است. یک فروشگاه الکترونیکی فروش را برای مغازه‌ها حتی وقتی مردم از خانه‌هایشان بیرون نمی‌روند آسان می‌کند. بااین‌حال، نمی‌توانید تنها یک فروشگاه آنلاین را راه‌اندازی کنید و منتظر بمانید تا مشتریان به آن سرازیر شوند.
باید با سئو آشنا باشید و بتوانید مطالبتان را طوری منتشر کنید که گوگل، به شما و کسب و کارتان اهمیتی بیشتر از دیگران بدهد.

محتوای سبز (بادوام) اهمیت فزاینده‌ای دارند

محتوای همیشه سبز، محتوایی است که به زمان خاصی محدود نیست و اکثر اوقات میتواند خوراک خوبی برای سایت شما باشد.
با این همه بلاتکلیفی، ممکن است عده‌ای فکر کنند که هزینه برای سئو یا انجام کار توسط خودشان در چنین موقعیتی ارزش ندارد (به‌خصوص برای کسب و کارهایی که مجبور شده‌اند موقتاً تعطیل شوند). بااین‌حال، حقیقت دقیقاً برعکس است. کسب و کارها می‌توانند و باید سئو (به‌خصوص محتوا) را به کار گیرند، چه محتوای جدید باشند و چه به‌روزرسانی بخش‌های موجود، حتی اگر به‌طور عادی عمل نکنند. درحالی‌که هدف‌گیری کلیدواژه‌های مرتبط با کووید مهم است، این تنها روشی نیست که سئو می‌تواند به کسب و کارها یاری رساند. موضوعات مرتبط با همه‌گیری کرونا ممکن است هم‌اکنون پرطرفدار باشند، اما همیشه اینگونه نخواهند بود.
یکی از بهترین مزایای سئو ارائه نتایج طولانی‌مدت است. این نکته ممکن است گاهی منفی به نظر برسد، زیرا رسیدن به نتیجه می‌تواند ماه‌ها به طول انجامد، اما می‌تواند در چنین موقعیتی مزیتی بسیار بزرگ باشد. محتوای سبز و پایدار می‌توانند در آینده به‌صورت طولانی‌مدت به تجارت‌ها کمک کنند، و اکنون زمان خوبی برای انجام این کار است. افراد زیادی نیز هم‌اکنون قادر به خریدهای فراوانی نیستند، اما هنوز از دیدن این محتوا بهره می‌برند و سرانجام، برای گام‌های بعدی آماده خواهند شد.

نتیجهو سخن پایانی

این فراگیری جهانی ما را مجبور کرد تغییراتی را ایجاد کنیم، اما، هم‌چنین، میزان اهمیت سئو برای کسب و کارها (به‌ویژه کسب و کارهای کوچک و محلی) را به اثبات رساند. از آنجا که بیش از هر زمان دیگری به اینترنت متکی هستیم، سئو یک منبع حیاتی برای تجارت‌هایی است که می‌خواهند در فضای مجازی دیده شوند و به فروش بپردازند. مطمئن شوید که سئو در کرونا بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتالتان حتی (و به‌خصوص) در زمان‌های بحرانی است.
کرونا باعث شده توجه به تجارت های آنلاین کوچک بیش از پیش شود و چه بهتر کهشما آن را انجام بدهید.
شمایی که تجربه راه اندازی یک کسب و کار کوچک غیر اینترنتی را به خوبی داشته اید، حتماً میتوانید یک تجارت آنلاین کوچک بسازید و رفته رفته آن را گسترش دهید.

اشتراک گذاری:

About The Author

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *