9 پیشنهاد برای این که به میلیونر اینترنتی تبدیل شوید

9 پیشنهاد عملی برای این که به میلیونر اینترنتی تبدیل شوید!

9 پیشنهاد عملی برای اینکه به یک میلیونر اینترنتی تبدیل شوید!

یکی از سوالات مردم عادی این است که چطور می‌شود به سرعت تبدیل به یک میلیونر اینترنتی شد؟ پرسیدن  این سؤال یعنی فرار از کار و تلاش سخت یا آزمون ‌و خطا و حتی شکست خوردن در یک بازه زمانی چندساله برای رسیدن به موفقیت. اگر انتظار دارید یک‌شبه راه صدساله را طی کنید و به یک میلیونر اینترنتی تبدیل شوید سخت در اشتباه هستید. واقعیت این است که راحت‌طلبی و نشستن جلوی تلویزیون و ادامه عادت‌های غلط روزانه نتیجه‌اش همان عدد و رقم‌هایی است که در حساب بانکی خیلی از افراد جامعه بالا و پایین می‌رود.
این نوشته نه قرار است شما را یک شبه ثروت مند کند، و نه قرار است راه های خلاف پولدار شدن را به شما بیاموزد.
فقط میخواهم بدانید که راه پولدار شدن از طریق اینترنت کاملاً واقعی و شدنی است! فقط باید باور کنید که میشود تا من در این پست برخی از روشها را نشانتان بدهم.
اگر قانع شدید که برای حرکت در مسیر میلیونر شدن اینترنتی، باید صبور باشید و پرتلاش، ما در این مقاله می‌خواهیم راه‌های تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی را به شما نشان دهیم. در اولین قدم باید سؤال ابتدایی را به درستی مطرح کرد: چطور می‌توانم طی یک بازه زمانی 3 تا 5ساله به یک میلیونر اینترنتی تبدیل شوم و چه کسب‌ و کاری را باید برای این منظور انتخاب کنم؟
البته که ممکن است شما با کسب درآمد با اینترنت، راه‌های تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی را مثل خیلی از افرادی که این مسیر را رفته‌‌اند بپیمایید اما به شرط اینکه کفش‌های آن‌ها را هم به پا کرده باشید!
خبر خوب اما این است که با سیل گسترده‌ای از اطلاعات و تکنولوژی‌هایی که در دسترس ما قرار دارند، برای رسیدن به هدفتان، نیاز به فراگیری آموزش‌های پیچیده یا سرمایه اولیه زیادی ندارید. هرکسی می‌تواند یک کسب‌ و کار اینترنتی راه‌اندازی کند و شما هم می‌توانید.
در این مقاله عملی‌ترین راه‌های تبدیل‌شدن به یک میلیونر اینترنتی در سال ۲۰۲1 را برای شما آورده‌ایم. این ایده‌ها در ابتدا ساده به نظر می‌رسد ولی به ثمر نشستن آن‌ها ممکن است زمان زیادی لازم داشته باشد. مطلب مهم‌تری که باید قبل از اشتراک ایده‌ها بگوییم، چند باور اساسی است که یک کارآفرین اینترنتی موفق باید به آن‌ها اعتقاد قلبی داشته باشد.

باورهایی که یک کارآفرین اینترنتی باید داشته باشد

همین اول باید سنگها را با کسی که قصد پول در آوردن از طریق نت را دارد وا بکنیم.
فکر نکنید که بدون سختی و تلاش و فقط با یک لپتاپ کنار دریا میتوانید از زندگی لذت ببرید و پیامک واریز وجه دریافت کنید!
کار به همین سادگی ها هم نیست، باید کلی خون دل بخورید تا به درآمد برسید.
الان مانند 4 یا 5 سال گذشته نیست که رقابتی وجود نداشته باشد و بتوان به همین راحتی برنده میدان شد.

باور اول: یک‌شبه میلیونر شدن توهمی بیش نیست!

اینکه یک فرد دنبال چه چیزی می‌گردد، نشان می‌دهد چه شخصیتی دارد. درست است که ما راجع به ثروت مند شدن اینترنتی صحبت می‌کنیم اما پایه و اساس این تغییر، یک سبک زندگی جدید و متفاوت برای سال‌هایی است که پیش رو دارید. سال‌هایی که در آن پر از روزهای سخت و پر ابهام و شب‌های پرالتهاب و بدون خواب باشد، ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد تا این‌ همه سختی‌ها را تحمل‌کنید و برای رسیدن به هدف راحت‌طلبی خودتان را قربانی کنید.

باور دوم: راه میلیونر شدن از اینترنت می‌گذرد

به‌عنوان کسی که می‌خواهد تبدیل به یک میلیونر اینترنتی شود، شما باید به اقتصاد دیجیتال باور داشته باشید. ببینید که این سال‌ها چقدر ثروت سمت کسب‌ و کارهای اینترنتی جمع شده است و اصلاً توقع زیادی نیست اگر بخواهید در گام اول سهم کوچکی از این بازار داشته باشید. هیچ اشکالی ندارد اگر مهارت زیادی در استفاده از تکنولوژی ندارید یا اینکه نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید، چون استفاده از تکنولوژی به قدری ساده است که بدون برنامه‌نویسی یا دانش طراحی امکان راه‌اندازی یک وبسایت آنلاین وجود دارد.
Become an Internet millionaire

آیا می‌دانید بلاگرها یا تولیدکنندگان محتوای صوتی و تصویری فضای مجازی بدون دانش تخصصی در مورد همه نوع محتوا و فقط با آشنایی مختصر فرمت و قالب چیزی که تولید می‌کنند، صاحب درآمدهای میلیونی می‌شوند؟ برای مثال پلتفرمی مثل یوتیوب(YouTube)، به شما این اجازه را می‌دهد که با بارگذاری ویدئو به صورت رایگان، کسب درآمد کنید. کاری به سادگی آب خوردن!

باور سوم: تغییرات بزرگ در سبک زندگی، لازمه تغییر در آینده

بدون اینکه تغییرات اساسی در سبک زندگی خودتان ایجاد کنید، نمی‌توانید یک میلیونر اینترنتی خودساخته باشید. می‌پرسید چرا؟ چون زمان و امکانات شما محدود هستند و نباید آن‌ها را صرف عادت‌های غلطی کنید که حاصلی برای شما ندارند. چیزهایی که حواستان را از تمرکز روی هدفتان دور می‌کند و یا افرادی با فکرهای سمی، دقیقاً همان چیزهایی است که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید. مسیر کارآفرینی مسیر سختی است که از کنار رفیق‌بازی‌ها، ولخرجی‌ها، گشت ‌و گذار، سفر رفتن و خیلی کارهای لذت‌بخش دیگر عبور نمی‌کند. به جای این‌ها باید وقتتان را برای یادگیری، کسب تجربه، مطالعه، شبکه‌سازی، تفکر و تأمل عمیق در مورد ایده‌ها و تصمیم‌ها صرف کنید.
وقتی می‌گوییم تغییر سبک زندگی، منظورمان همان چیزی است که هر کسب‌ و کار برای شروع و ادامه حیات به آن نیاز حتمی دارد:
–        پرانرژی باشید.
–        صبح زود از خواب بیدار شوید و کارتان را آغاز کنید.
–        از خوردن و نوشیدن خوراکی‌ها و موادی که هوشیاری شما را می‌دزدند، اجتناب کنید.
–        کارهای حاشیه‌ای و بی‌فایده را رها کنید و تمرکزتان روی کار اصلی باقی بماند.
–        زیاد فکر نکنید. تحمل ابهام یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اخلاقی است که باید یاد بگیرید.
–        ترس از شکست شما را محدود میکند پس آن را کنار بگذارید!
–        وقت آزادتان را برای یادگیری مطالبی از تخصصتان که نمی‌دانید، اختصاص دهید.
–        از شبکه‌های اجتماعی هوشمندانه استفاده کنید. این شبکه‌ها پر هستند از افرادی که می‌توانند مشتری‌های بالقوه شما باشند. همچنین عضویت در کانال‌ها و صفحه‌های با موضوع تخصص شما، به بروز بودن شما کمک زیادی می‌کند.
–        سرگذشت میلیونرهای اینترنتی را مطالعه کنید. قطعاً این کار انگیزه شما را مضاعف می‌کند.
–        یک مربی خوب برای کاری که می‌خواهید انجام دهید پیدا کنید. کسی که بتوانید اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهد و شما را از رفتن به مسیرهای اشتباه دور کند.
–        صرف پول به چیزهایی که به آن نیاز ندارید فقط باعث می‌شود که برای موارد ضروری جیبتان خالی شود. پس حواستان به مخارج روزانه باشد.
–        برای خودتان برنامه‌ریزی داشته باشید. هدف‌های میان‌مدت، بلندمدت و کوتاه‌مدت شما همه چیزی است که به آن خواهید رسید.
توضیح در مورد راه‌های تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی
به‌عنوان کسی که دنبال راه‌های تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی است، باید بدانید که این ایده‌ها بر اساس ترتیب خاصی قرار نگرفته‌اند و برای انتخاب از بین آن‌ها حتماً به توانایی‌ها، تجربه و مزیت‌های شخصی که از آن برخوردارید توجه کنید. به عنوان‌مثال اگر یک فروشگاه غیر اینترنتی دارید، ببینید که چطور می‌توانید فروشتان را به صورت مجازی و یا از طریق فروشگاه اینترنتی خودتان توسعه دهید.

1. کار به صورت متخصص آزاد در اینترنت (Freelancer)

اگر در فضای تجارت آنلاین تازه‌وارد هستید، می‌توانید به صورت آزاد در اینترنت کار کنید. کار به صورت آزاد یا Freelancerبه این معناست که شما در یک سایت مخصوص این کار ثبت‌نام می‌کنید و این سایت افراد مختلفی که نیاز به تخصص شما دارند را به شما وصل می‌کند. رشته‌هایی مثل معماری، ویراستاری، ترجمه و تولید محتوا و یا هر کاری که بتوانید از راه دور انجام بدهید، در بازار فریلنسرها مشتری فراوانی دارد.
در ایران هم سایت‌هایی مثل پونیشا به فریلنسرها خدمات ارائه می‌کنند. روال کار به این صورت است که برای یک کار ارائه‌شده توسط کارفرما، فریلنسرها پیشنهاد قیمت ارسال می‌کنند و کارفرما یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند(سازوکاری مانند مناقصه). توجه داشته باشید که برای ارائه پیشنهاد باید از سایت میزبان اعتبار بخرید.
این ایده برای افرادی که کار طراحی و توسعه وب انجام می‌دهند یا در زمینه برنامه‌نویسی فنی ‌و مهندسی تبحر دارند فرصت بیشتری ایجاد می‌کند. فریلنسرهای ایرانی این روزها در پلتفرم‌های خارجی مثل Fiverrیا Freelancerکار می‌کنند و درآمد دلاری دارند و راهشان به سمت تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی خیلی آسان‌تر شده است.
توجه به کارهایی که در آن‌ها توانایی ویژه دارید در کار فریلنسری خیلی کلیدی است. مثلاً مهارتی مثل تولید محتوا برای افرادی که در زمینه روزنامه‌نگاری یا نویسندگی فعالیت می‌کنند می‌تواند یک شروع خوب باشد. فقط کافی است با اصول تولید محتوا در اینترنت و SEOآشنا شوند.
نکته مهم در کار فریلنسری کسب تجربه و داشتن نمونه کار کافی است. در ابتدای امر با قیمت پایین برای دوستانتان سایت بسازید یا تولید محتوا کنید. با این کار هم تجربه کافی کسب می‌کنید و هم رزومه کاری شما قوی‌تر می‌شود. با داشتن رزومه قوی این امکان را دارید که برای فرصت‌های دورکاری شرکت‌ها رزومه بفرستید و به صورت ساعتی با آن‌ها قرارداد ببندید. باتوجه به نبوغ و مهارت شما در کار و البته نحوه ارتباط با کارفرما ارزش کار شما افزایش پیدا می‌کند و با اعتمادبه‌نفس بیشتر به کارتان ادامه خواهید داد. برای اینکه بخواهید با این راه میلیونر اینترنتی شوید دو نکته را فراموش نکنید:
۱- قیمت کارتان را با توجه به بازار و توانایی‌تان به تدریج بالاتر ببرید.
۲- ساعت کار روزانه را افزایش دهید.
البته قرار نیست همه راه به همین منوال باشد. شما در این کار هنوز هیچ ریسکی را قبول نکرده‌‌اید و به همین دلیل بخش کمی از سود یک کسب‌ و کار به شما تعلق می‌گیرد و بخش اصلی سهم کارفرمای شماست. بااین‌حال برای کسب آزادی مالی مدتی کار به این شکل لازم است. بعد از مدتی کار برای سایت‌های فریلنسری حالا نوبت آن است که برند خودتان را داشته باشید. این برند قطعاً به پشتوانه فعالیت‌هایی است که تا کنون داشته‌‌اید و می‌تواند شروعی برای تولد یک میلیونر اینترنتی جدید باشد!
با توسعه کسب‌ و کار خودتان نیاز دارید تا افراد توانمندی استخدام کنید. ازاینجا به بعد تمرکز شما باید بر روی مدیریت منابعتان باشد تا اینکه شخصاً کار انجام دهید.

2. سرمایه‌گذاری روی بکرترین‌ها، عادت میلیونرهای اینترنتی

برای تبدیل‌شدن به یک میلیونر اینترنتی باید به دقت به رفتار کسانی که میلیونر شده‌اند توجه کنید. مهم‌ترین رمز موفقیت یک کارآفرین اینترنتی، سرمایه‌گذاری روی ایده‌هایی است که دیگران کمتر سراغ آن می‌روند. شاید همه اولین‌ها موفق نبوده‌اند ولی همه موفق‌ها جز اولین‌ها هستند. بارزترین مثال در فضای کسب‌ و کار ایران، دیجی‌کالاست. این کسب‌ و کار اولین فروشگاه مجازی محصولات دیجیتال را راه‌اندازی کرد در روزی که کمتر کسی فکر می‌کرد روزی می‌آید که اقلام ضروری خانه‌ها هم با خرید اینترنتی به دست ما می‌رسد.
اگر خوب به مثال توجه کرده باشید، دو بال برای یک ایده جدید شرط پرواز به طبقه میلیونرها است: انتخاب درست ایده و زمان مناسب اجرای آن.
Invest in great ideas
سرمایه‌گذاری روی بکرترین‌ها، عادت میلیونرهای اینترنتی
شاید به این فکر می‌کنید که آیا ایده تازه‌ای در ایران هنوز بکر مانده است؟ درواقع تکنولوژی روز به روز پیشرفت می‌کند و به دنبال آن نیازهای مردم هم بیشتر می‌شود. هنر شما به عنوان یک کارآفرین در این شرایط ایجاد یک نیاز جدید و سپس پرداختن به آن است.
برای مثال، وقتی Instagramبه راه افتاد، تعداد زیادی پلتفرم مشابه نیز پا به بازار گذاشتند. تفاوت اینستاگرام امکاناتی بود که برای توسعه نرم‌افزار توسط سایرین و امکان کسب درآمد برای آن‌ها ایجاد شده بود. همین توسعه‌دهنده‌ها امروزه تبدیل به کسب‌ و کارهای میلیون دلاری شده‌اند. این تفاوت در ابتدای کار سبب شد اینستاگرام به این سرعت رشد کند و رقیبانش را کنار بزند.
چیزی که در انتخاب ایده‌های جدید مهم است، ریسک اولین بودن است. اولین‌ها همان‌قدر که شانس موفقیت بالا دارند به همان میزان احتمال شکستشان هم بالاتر می‌رود. همیشه قبل از شروع یک ایده جدید از خودتان بپرسید که چرا دیگران تابه‌حال این ایده را شروع نکرده‌اند؟ آیا این ایده به ذهن کسی نرسیده یا امکان عملی شدن آن فراهم نیست؟
اکثر ایده‌هایی که در ایران به موفقیت رسیده‌اند (مثل دیجی‌کالا، اسنپ و…)، نسخه بومی‌شده کسب‌ و کارهای موفق خارج از ایران هستند. شما هم می‌توانید با جست‌وجو در مورد ایده‌های موفقی که در ایران پیاده نشده یک شانس برای میلیونر شدن داشته باشید. به یاد داشته باشید هرچقدر فضای کسب‌ و کار شما جدیدتر باشد رقیب کمتری در انتظار شماست.
اما کم بودن رقیب ها همیشه هم خوب نیست، شاید حوزه مورد نظر اصلاً مشتریی ندارد که رقابتی در آن نیست!

3. اپلیکیشن ها شما را به میلیونر اینترنتی تبدیل می‌کنند!

نرم‌افزارهای کاربردی یا اپلیکیشن ها به شما خدماتی می‌دهند که حاضرید بابت آن پول پرداخت کنید. همه خدمات در فضای اینترنت است و اتفاقی در دنیای بیرون نمی‌افتد، ولی پول شما به حساب مالک اپلیکیشن ریخته می‌شود. در قسمت قبل راجع به ایده‌هایی گفتیم که ارتباط مستقیم با فضای فیزیکی دارند ولی در این قسمت روی نرم‌افزارهای ارائه‌دهنده سرویس (SaaS) تمرکز می‌کنیم.
به‌عنوان‌مثال اپلیکیشن «کرفس» در ایران با ایده شمارش کالری غذاهای روزانه، تاکنون بیش از یک‌میلیون بار دانلود شده است. در کرفس مقدار کالری‌های غذاهای روزانه ثبت می‌شود و شرایط بدنی و مقدار وزنی که فرد می‌خواهد کم کند، برنامه مناسب غذایی و ورزشی به او ارائه می‌شود.
شاید برنامه‌نویسی اندروید یا iosکار سختی به نظر برسد ولی نیاز نیست خودتان هر کاری را انجام دهید. مهم‌ترین بخش این نوع کسب‌ و کار نوع سرویس و خدماتی است که در این اپلیکیشن ارائه می‌شود. اگر ایده پر سود را پیدا کنید، هزینه سفارش ساخت و برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن در برابر سودی که خواهید کرد ناچیز خواهد بود.
بعد از ساخت اپلیکیشن آن‌ها در سامانه‌های ارائه نرم‌افزار مثل GooglePlayیا بازار قرار می‌گیرند و به میزان کارایی آن‌ها و تعداد دانلود، برای مالک درآمد به همراه دارند. البته معمولاً بخشی از سرویس‌ها رایگان است و قابلیت‌های کامل با پرداخت‌های درون برنامه‌ای فعال می‌شوند. تعدادی از اپلیکیشن ها البته به صورت کاملاً رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند و درآمد آن‌ها محدود به تبلیغات درون اپلیکیشن می‌شود.

4. همکاری در فروش با فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند شما را تبدیل به یک میلیونر اینترنتی کند، همکاری در فروش با فروشگاه‌های مطرح اینترنتی است. روش کار به این صورت است که برای هر محصول یک لینک اختصاصی فروش ویژه شما تعلق می‌گیرد و با هر خرید درصدی از قیمت محصول به حساب شما واریز می‌شود. سختی این روش در پیدا کردن مشتری برای محصولاتی است که بازاریابی آن را بر عهده دارید. به عنوان‌مثال یک لباس ورزشی یا گوشی موبایل را به عنوان محصول در نظر بگیرید. برای فروش آن باید در شبکه‌های مجازی محتوا تولید کنید و دیگران را به خرید محصول ترغیب نمایید. پیشنهاد محصول در گروه‌های مجازی، ایجاد کانال فروش در پلتفرم‌هایی مثل تلگرام یا انتشار محتوا در بلاگ‌های تخصصی از بهترین راه‌های همکاری در فروش هستند.

همکاری در فروش یک روش برای ثروت آفرینی با اینترنت
در سال‌های اخیر امکان همکاری در فروش در سایت دیجی‌کالا فراهم‌شده است و شما می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه کارتان را شروع کنید. نکته جالب اینکه خیلی از برندهای بزرگ تجارتشان وابسته به این نوع بازاریابی است. مثلاً سایت ترب، یک فروشگاه اینترنتی نیست، بلکه فقط لینک فروش از فروشگاه‌های دیگر را در معرض دید بازدیدکننده‌ها قرار می‌دهد. اگر به دنبال میلیونر شدن از طریق همکاری در فروش هستید افق دید شما باید وسیع باشد و به فکر بازدیدکنندگان میلیونی باشید.
اگر کمی بلندپرواز باشید، میتوانید نیم‌نگاهی به درآمد دلاری از این راه داشته باشید. با توجه به اینکه مبادلات مالی با خارج از ایران سخت‌تر شده اما هستند کسانی که با بازاریابی برای سایت‌هایی مثل آمازون درآمد خوب دلاری کسب می‌کنند. در این فضا بازار شما گسترده‌تر است ولی باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.
چه با سایت‌های داخلی و چه با سایت Amazon، نکته مهم انتخاب درست محصول مناسب به شماست. باید محصولی را انتخاب کنید که بتوانید در مورد آن بهترین محتوا را با حجم مناسب تهیه نمایید. محصولی که معرفی می‌کنید باید مستقیماً به محتوا ارتباط داشته باشد تا کاربران را مجاب به خرید از لینک شما کند. محتوای شما باید در مورد همه جنبه‌های یک کالا به کاربر اطلاعات دهد تا ارزش کالا برای او محرز شده و اقدام به خرید کند.
قوانین فروشگاه‌ها معمولاً به این صورت است که بعد یکبار مشاهده لینک توسط کاربر تا مدت زمان مشخصی اگر کالا توسط وی خریداری شود، پورسانت فروش شما محفوظ خواهد بود و این موضوع به رونق چنین کسب‌ و کارهایی کمک بزرگی می‌کند.

5. اینفلوئنسرهای مجازی و کسب درآمد با اینترنت

تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی با محبوبیت و جلب توجه کاربران اینترنت شاید خیلی جذاب به نظر برسد، ولی هرکسی نمی‌تواند از این طریق کسب درآمد کند. شاید این‌طور به نظر برسد که یک نوجوان یا بزرگ‌سال به خاطر کارهای عجیب یا نمایش‌های مسخره و بدون داشتن مهارت خاصی توانسته است یک‌شبه به درآمد میلیونی از اینترنت برسد ولی این قضاوت با واقعیت فاصله زیادی دارد.
موفقیت اینفلوئنسرها به خاطر تولید و نمایش محتواهایی است که مخاطبان مخصوص خود را نشانه گرفته است. همین هدفمندی باعث می‌شود دنبال کنندگان آن‌ها روزبه‌روز بیشتر شود و درآمد آن‌ها هم افزایش پیدا کند. پس به یاد داشته باشید، جلب توجه هدفمند یعنی کسب درآمد میلیونی از اینترنت.
خلاقیت و مخاطب محور بودن شرط اصلی موفقیت یک اینفلوئنسر مجازی است. این روزها کمتر موضوعی است که اینفلوئنسرها به سراغش نرفته باشند. از غذا و رستوران گرفته تا ماشین و طبیعت‌گردی، موضوعات متنوعی است که موضوع محتوای اینفلوئنسرهاست.
به‌طور کلی دو شیوه برای کسب درآمد از اینترنت به روش اینفلوئنسری وجود دارد که موازی باهم دنبال می‌شوند. یکی از آن‌ها کسب درآمد مستقیم از محتواست و دیگری جلب حامی مالی برای محتوا. یکی از سایت‌هایی که در ایران امکان این نوع کسب‌ و کار را فراهم کرده است، سایت آپارات است. شما می‌توانید در این سایت ویدئو تولید کنید و وقتی میزان بازدیدکننده و دنبال کنندگان شما از مقدار معینی بیشتر شد، آپارات در هنگام پخش ویدئو آگهی‌های تبلیغاتی پخش میکند و به ازای نمایش هر تبلیغ مبلغی به حساب شما واریز می‌شود. اگر در کار خود موفق باشید و حداقل نزدیک به ۵۰۰هزار دنبال کننده داشته باشید، شرکت‌ها و کسب‌ و کارها برای تبلیغ برند و بازاریابی با شما تماس می‌گیرند. اینستاگرام بهشت اینفلوئنسرهای ایرانی است و بیشتر حامیان مالی برنامه‌های تبلیغاتی را از طریق آن دنبال می‌کنند. جذب حامی مالی دومین راه کسب درآمد اینفلوئنسرهاست.
افراد زیادی در ایران از طریق روش اینفلوئنسری به میلیونرهای اینترنتی تبدیل ‌شدند. مجتبی شفیعی با صفجه زود نیوز (انتشار محتوای طنز اجتماعی و سیاسی) و محسن ایزی (انتشار ویدئوهای نمایشی طنز) از اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام با دنبال کنندگان میلیونی هستند.

اینفلوئنسر شدن، مدل میلیونر اینترنتی
کسب درآمد میلیونی با اینستاگرام مرزی ندارد. جالب است بدانید مجموع درآمد کریستیانو رونالدو از پیج اینستاگرامش، درآمد بیشتری کسب میکند تا فوتبال!
پس اگر ایده جذاب و خلاقآن‌های دارید که می‌تواند مخاطب میلیونی جذب کند، همین امروز شروع به کار کنید.

6. کسب درآمد میلیونی با اینترنت از طریق سرمایه‌گذاری آنلاین

حتماً شنیده‌اید که «پول، پول می‌آورد»! این منطق میلیونرهای اینترنتی‌ای است که با سرمایه‌گذاری به ثروت‌های میلیونی رسیده‌اند. نیازی نیست سرمایه زیاد برای اول کار نیست و سرمایه‌ای ۵میلیون تومانی هم برای شروع پاسخگو خواهد بود. شاید بگویید هیچ سرمایه‌گذاری‌ای این‌قدر سود ندارد که ۵میلیون تومان شما را تبدیل به ۵۰۰میلیون تومان یا بیشتر کند، اما قرار نیست این اتفاق در مدت کوتاه رخ بدهد. شما طی چند سال با کسب تجربه و تصمیم‌گیری درست می‌توانید یک میلیونر اینترنتی باشید. چیزی که در یکی-دو سال اخیر برای سرمایه‌گذاران موفق بورس اتفاق افتاد همین واقعیت را نشان می‌دهد.
Invest in bitcoin - heres the top 10 things you need to know.
با توسعه ارزهای مجازی مثل بیت‌کوین فضای سرمایه‌گذاری اینترنتی متنوع‌تر از قبل شده است.
با توسعه ارزهای مجازی مثل بیت‌کوین فضای سرمایه‌گذاری اینترنتی متنوع‌تر از قبل شده است. بااین‌حال، سرمایه‌گذاری در بورس، خرید ارزهای دیجیتال و یا خرید یک کسب‌ و کار نوپای اینترنتی از روش‌های سرمایه‌گذاری در فضای مجازی است. البته ورود به هرکدام از این بازارها نیاز به آموزش و بروز شدن مداوم دارد و درعین‌حال برای سرمایه‌گذاری موفق ریسک‌پذیری هم یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. اغلب سرمایه‌گذاران خواب آرامی ندارند و تمام‌ روز خود را با عدد و رقم‌ها سپری می‌کنند.
بین راه‌های تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی، وزن آموزش دیدن در این روش نسبت به سایر روش‌ها سنگین‌تر و تعیین‌کننده‌تر است. برای مثال، اگر بخواهید روی خریدوفروش رمزارزها کارکنید، حداقل باید ۱۰۰ ساعت مطالعه داشته باشید تا اصول اولیه کار دستتان بیاید و بتوانید وارد معامله شوید. این مسئله در مورد بورس یا بازار فارکس هم مصداق دارد.

7. فروش آموزش‌های تخصصی آنلاین

بازار آموزش تخصصی آنلاین هر روز بزرگ‌تر می‌شود و بحران کرونا باعث شد صاحبان این کسب‌ و کارها به درآمدهای میلیونی از اینترنت برسند. نه فقط در ایران و نه فقط به خاطر کرونا، بلکه پیش‌بینی می‌شود صنعت آموزش مجازی تا سال ۲۰۲۲ به گردش مالی ۲۷۵میلیارد دلار در جهان برسد (بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز). اما چطور می‌شود بخشی از این درآمد را به خودمان اختصاص دهیم؟ در این قسمت راهکارهایی برای تبدیل‌شدن به یک کارآفرین اینترنتی با آموزش مجازی، به شما معرفی میکنیم:
Monetizing a Blog for Internet millionaire
فروش آموزش‌های تخصصی آنلاین و کسب درآمد میلیونی با اینترنت
–        ساخت دوره‌های آموزشی آنلاین از تخصص‌هایی که دارید و ارائه آن‌ها در پلتفرم‌های فروش آموزش. در ایران پلتفرم‌هایی مثل فرانش، فرادرس و مکتبخونه حاضرند آموزش‌های شما را خریداری کنند.
–        آموزش انلاین زبان انگلیسی
–        ایجاد یک بلاگ با مقاله‌هایی که در مورد آن تخصص دارید. با افزایش حجم بازدیدها می‌توانید یک E-Bookبنویسید و در بلاگ بفروشید.
–        ایجاد یک سایت با محتوای جذاب و فروش اشتراک به کاربران برای استفاده از محتوای سایت
–        ارائه خدمات مشاوره آنلاین در حوزه‌ای که در آن تخصص دارید.

8. راه‌اندازی سایت فروش کالا؛ راهی برای اینکه میلیونر اینترنتی شوید!

قدیمی‌ترین راه کسب درآمد اینترنتی و تبدیل‌شدن به یک میلیونر اینترنتی موفق، فروش کالا از طریق ایجاد سایت اینترنتی است. راهی که بزرگان کسب‌ و کارهای مجازی ایران از آن به نتیجه رسیده‌اند همین راه بوده است. البته با وجود خیلی از فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ، ایجاد یک سایت مستقل و ارائه کالا در آن معقول به نظر نمی‌رسد. اگر صاحب یک فروشگاه هستید بهتر است با سایت دیجی‌کالا یا باما برای فروش محصولاتتان همکاری کنید. این سایت‌ها به شما امکان می‌دهند که محصولاتتان را در آن‌ها معرفی کنید و به ازای هر فروش مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. با توجه به نوع محصولی که قصد فروش اینترنتی آن را دارید، سایت مناسب را انتخاب کنید. اخیراً فروشگاه «باسلام» امکان فروش محصولات به صورت فله را فراهم کرده است در حالی که این کار در دیجی کالا ممکن نبود. البته در مورد سیاست‌های ارسال کالای هرکدام از این سایت‌ها باید بررسی کامل انجام دهید.
راه‌اندازی یک سایت مستقل زمانی معقول است که بتوانید سرمایه کلانی برای تبلیغات صرف کنید و در غیر این صورت حجم ترافیک سایت‌های بزرگ اجازه دیده‌شدن به شما نخواهند‌داد. با این حال اگر محصول خاص و خلاقآن‌های تولید می‌کنید، حتی در اینستاگرام و تلگرام هم مشتری خودتان را خواهید داشت.
وقتی با سایت‌های بزرگ‌تر برای فروش همکاری می‌کنید، سیاست‌های قیمت‌گذاری و رصد لحظه‌ای بازار کاملاً به در سود شما تأثیرگذار خواهد بود. اگر برای خرید یک کالای مشخص برای چند روز قیمت آن کالا را دنبال کرده باشید، متوجه خواهید شد که قیمت‌ها بر اساس تقاضای بازار و سایر فاکتورهای مؤثر روزانه تغییر می‌کنند.

9. تجارت خریدوفروش دامنه اینترنتی

هرچقدر زمان می‌گذرد، تأمین دامنه برای یک سایت اینترنتی به چالش جدی‌تری تبدیل می‌شود. به همین خاطر افرادی با خرید دامنه و ثبت آن فرصت جالبی برای تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی را برای خودشان ایجاد کرده‌اند. در این روش شما با خلاقیت و پیش‌بینی آینده، یک آدرس دامنه را پیش‌خرید می‌کنید و منتظر می‌شوید تا صاحبان کسب‌ و کارها که می‌خواهند از آن دامنه برای کسب‌ و کارشان استفاده کنند با شما تماس بگیرند و دامنه را از شما خریداری کنند. میزان موفقیت در این کسب‌ و کار بستگی به تیزهوشی شما دارد. هرچقدر بتوانید آدرس‌هایی با تقاضای بالاتر را پیش‌خرید کنید، درآمد شما بیشتر خواهد بود.

تبدیل‌شدن به میلیونر اینترنتی یک رؤیا نیست!

برای تبدیل‌شدن به یک میلیونر اینترنتی به جای رؤیاپردازی باید هدف داشته باشید. در این مقاله ۹ روش کسب درآمد با اینترنت به همراه مثال‌های متنوع بیان شد اما به یاد داشته باشید کارآفرینی اینترنتی نیاز به صبر و تلاش پیوسته و مداوم در کنار تغییر سبک زندگی دارد.

اشتراک گذاری:

About The Author

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *