3 روش ساده برای افزایش مشتری ددر اثر خاص

3 روش ساده برای پیدا کردن مشتری بیشتر که اغلب انجامشان نمیدهیم

سلام، امروز قرار است با هم 3 روش ساده برای پیدا کردن مشتری بیشتر که اکثر افرادی که کسب و کار دارند انجامشان نمیدهند، صحبت کنیم.
شاید اگر همین مطالب ساده را درست و اصولی انجام دهید، رکودی که حاکم به بازار شده، شما را کمتر در بر بگیرد و کسب و کار پول ساز تری را تجربه کنید.

به مخاطبین و اطرافیان خود بگوییم

شاید خنده دار به نظر برسد، اما برخی از افراد که از نبود مشتری گلایه میکنند، پیش من آمده و وقتی که از آنها میپرسم، برای یافتن مشتری چه کرده ای؟حتی با اطرافیان و مخاطبین داخل گوشی خودشان نیز تماس نگرفته اند، پس برای این که شما به این مشکل دچار نشوید، از شما خواهش میکنم، حداقل با مخاطبین تلفن خود تماس بگیرید و کسب و کار و یا خدمتی که ارائه میدهید را به گوششان برسانید.
اگر از اعلام وجود کسب و کارتان، ترس دارید و یا کمی خجالت میکشید، اصلاً راه فراری نیست؛
میتوانید به مخاطبینتان، یک پیامک ساده و یا یک پیام از طریق پیام رسانها بدهید و آنها را در جریان کاری که انجام میدهید قرار دهید.

روش مشارکت انتفاعی

دومین روش از سه روش ساده برای افزایش مشتری روش مشارکت انتفاعی هست.
در این روش، کسب و کارهایی که منافع مشترکی با هم دارند، از طریق تبلیغ متقابل برای هم دیگر مشتری هایی را میفرستند.برای مثال کسی که فیلم بردار است و یا یک آتلیه دارد، با آرایشگاه ها، سالن های پذیرایی،و این چنین کسب و کارهایی میتوانند مشارکت انتفاعی را انجام دهند.

یک مثال دیگر، به نظر شما فردی که خدمت بیمه عمر را میفروشد، با چه افرادی میتواند مشارکت انتفاعی مشتریابی را انجام دهد.به نظر من یک مکانی که میتواند بیمه بفروشد، بیمارستانها هستند، خصوصاً بیمارستانهایی که بخش زنان و زایمان را دارند و نوزادان بی شماری روزانه در آنها متولد میشوند.مشکل مجاز نبودن تبلیغات را هم بد آموزی دارد و خودتان با کمی فکر کردن میتوانید حلش کنید.مثال سوم: یک طراح وب و یک آژانس تبلیغاتی مدام مشتریان خود را که به خدمات بیشتر نیاز دارند، به یکدیگر معرفی کنند. این هم یک راه دیگر است و با فکر کردن میتوانید راهی برای اینگونه مشارکتها پیدا کنید.

شبکه سازی و استفاده از ارتباطات

جذب مشتریان با استفاده از شبکه‌سازی و ارتباطات، نه تنها روشی ارزان برای جذب مشتری جدید است، بلکه راهی برای جذب مشتریانی با کیفیت بسیار بالا است. مشتریان معرفی‌شده با گذشت زمان تمایل بیشتری برای خرید پیدا می‌کنند و در نتیجه به منبعی برای معرفی مشتریان بیشتر تبدیل می‌شوند.
در تمام مناسبت‌ها، رویدادها و همایش‌های مربوط به کارتان شرکت کنید. حتی در نمایشگاه‌های کسب‌و‌کار به‌عنوان بازدیدکننده حضور داشته باشید و سعی کنید با افراد زیادی آشنا شوید. این افراد می‌توانند به خریداران شما تبدیل شوند. شاید هم بتوانند شما را به دیگران توصیه کنند.
همچنین از مشتریان راضی خود بخواهید که مشتریان جدیدی را به شما معرفی کنند. همچنین باید روش‌هایی برای تشکر از مشتریان خود به دلیل حمایت همیشگی‌ آن‌ها از کسب‌وکارتان پیدا کنید.

اشتراک گذاری:

About The Author

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *