5 نکته برای افزایش تعامل در استوری های اینستاگرام،

در عصر جدید، روش ها و کانال های جدیدی برای بازاریابی ایجاد شده اند که هر کدام جذابیت های خاص خودش را دارد و هر کدام برای راه و روش هایی برای جذب مشتری دارد.

پیشنهاد میکنم این مطلب را از دست ندهید.
افزایش فالور اینستاگرام، کاملاً تجربی

یکی از روش های جدید بازاریابی که اخیرا در ایران به شدت داغ شده است بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشال مارکتینگ است و اینستاگرام در حال حاضر محبوب ترین و پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی در ایران میباشد.

اینستاگرام ابزار های مختلفی برای جذب مخاطب و تبدیل مشتری دارد که یکی از مهم ترین آنها استوری های اینستاگرام است، شما میتوانید در استوری مشتری را علاقه مند کرده و محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید و همه چیز بستگی به این دارد که چند نفر استوری های شما را ببینند، با استوری های شما تعامل داشته باشند و با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند.

افزایش تعامل در استوری اینستاگرام

در این مقاله قرار است 5 تاکتیک کلیدی برای افزایش تعامل در استوری اینستاگرام معرفی کنیم که قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.
اما قبل از آن باید بدانید که افزایش بازدید استوری اینستاگرام چه فایده ای دارد؟

پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

افزایش بازدید استوری چه فایده ای برای مان دارد؟

تحقیقات نشان داده که استوری اینستاگرام، نسبت به پست اینستاگرامی از بازدید بالایی برخوردار است؛ همین امر سبب شده بیشتر افراد وقت خود را روی استوری‌هایی که در اینستاگرام منتشر می‌کنند، بگذارند.
یکی از دلایلی که مخاطبین علاقه بیشتری به دیدن استوری ها نشان می دهند، این است که زمان کمتری از آنها گرفته میشود.
چون هر استوری نهایتاً میتواند 15 ثانیه باشد و همین زمان کم، باعث بازدید بیشتر استوری و تعامل بیشتر شده است.
استوری اینستاگرام، تاثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش فالوور و دیده شدن پیج شما در اینستاگرام و در نتیجه افزایش تعامل دارد؛ به همین جهت میزان بازدید استوری اینستاگرام بسیار مهم است.
تفاوتی نمی‌کند که هدف شما از پیجتان در اینستاگرام چه چیزی است. ممکن است هدف شما از پیج خود در اینستا، اینفلوئنسر مارکتینگ یا خرید و فروش باشد.
با افزایش ویو استوری اینستاگرام خود، می‌توانید درآمد خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.
نکته: توجه داشته باشید هرچقدر تعامل در پیج شما بالا باشد، نمایش استوری‌های شما در اولویت قرار خواهند گرفت. از طرفی با افزایش نرخ تعامل، با راهیابی پست‌هایتان به اکسپلور نیز روبرو می‌شوید.

1. داستان بگویید

اول از همه، ساده‌ترین راه برای افزایش تعامل استوری‌های اینستاگرام، گفتن یک داستان است، داستانی با شروع، میانه و پایان.

حتما حتما حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای این که کاربران را با خودتان درگیر کنید باید واقعی باشید افراد واقعی داستان های واقعی دارند و داستان های واقعی مخاطب های واقعی جذب میکنند.

برای موضوع داستان ها میتوانید از زندگی روزمره خود، اتفاقات پیش بینی نشده ی زندگی تان، روال شغلی که دارید یا شغلی که دوست دارید و…. ایده بگیرید و استفاده کنید.

داستان ها میتوانند تلخ و شیرین باشند و این خیلی مهم است که باید با احساس باشد تا مخاطب را به خوبی درگیر کند و با شما همراه شود.
خیلی از اتفاقات و روایاتی که در زندگی من و شما رخ میدهد، برای خودمان جذاب نیست، اما برای دنبال کننده های اینستاگرام جالب و جذاب است.
افزایش تعامل در اینستاگرام با داستان گویی

2. برای افزایش تعامل در استوری ها، زیرنویس بگذارید

نکته قابل ذکر دیگری که وجود دارد این است که بهتر است برای افزایش تعامل در استوری اینستاگرام و احترام به مخاطب بهتر است از زیر نویس برای محتوا های ویدئویی که در آن صحبت میکنید بگذارید، دو دلیل برای این امر وجود دارد : 1- شاید یکی یا چند مخاطب شما ناشنوا باشد و شما با این کار به این دسته از مخاطبان خود احترام میگذارید، 2- در بعضی مواقع ممکن است کاربر در موقعیتی که بتواند صدای گوشی خود را باز کند نباشد و در این صورت اگر استوری شما زیر نویس نداشته باشد آن را رد میکند و اگر زیر نویس داشته باشد، احتمال اینکه تا انتها در استوری با شما همراه باشد و با شما تعامل داشته باشد خیلی زیاد میشود.

3. استفاده از استیکر ها برای افزایش تعامل در استوری اینستاگرام

اینستاگرام استیکرهایی برای نظر سنجی و پرسش و پاسخ و در کل تعامل بیشتر دارد که بهتر است روزانه و به طور مداوم و با برنامه ریزی قبلی از آنها استفاده کنید.

استیکر نظر سنجی اینستاگرام

یکی از استیکرها و ابزار های فوق العاده اینستاگرام که میتوانیم به کمک آن کاربران را با استوری هایمان درگیر کنیم و تعامل استوری ها را بالا ببریم استیکر نظر سنجی یا polls میباشد که میتوانید به کمک این ابزار در استوری از مخاطبان خود سوالی بپرسید و مخاطبان با پاسخ دهی به این سوال با شما در تعامل باشند، این نظر سنجی میتواند 2 گزینه داشته باشد و در نهایت میتوانید نتیجه نظر سنجی را در استوری به اشتراک بگذارید.

استیکر نظر سنجی سوییپر متر

این ابزار نیز برای نظر سنجی استفاده میشود اما با این تفاوت که مخاطب گزینه ای برای انتخاب ندارد و میتواند با گرفتن و کشیدن ایموجی که در استیکر قرار داده ایم میزان موافقت خود را با ما به اشتراک بگذارد.

راهکارهای بالا بردن اینگیجمنت در استوری اینستاگرام

استیکر پرسش اینستاگرام

این استیکر به ما کمک میکند تا از مخاطبان خود سوالات تشریحی بپرسیم و مخاطب با پاسخگویی به این سوالات با ما تعامل میکند و در نهایت میتوانید پاسخ سوالات را بدون ذکر نام مخاطب در استوری به اشتراک بگذارید.

سوال باعث افزایش تعامل میشود

استیکر کوییز

با این استیکر میتوانید سوال چند گزینه ای از مخاطبان خود بپرسید و گزینه درست را مشخص کنید و مخاطبان شما میتوانند برای اندازه گیری معلومات خود یکی از گزینه ها را انتخاب کنند و پاسخ صحیح را مشاهده کنند.

استفاده از آزمون

4.در خواست برای اقدام و افزایش تعامل استوری(call to action)

گاهی اوقات باید به مردم بگویید که چه کاری می خواهید انجام دهند.

برای افزایش تعامل استوری‌های اینستاگرام، میتوانید به مخاطب بگویید که کاری را انجام بدهد که تعامل استوری افزایش یابد مثلا متنی را استوری کنید و از مخاطب بخواهید متن را تا انتها بخواند (البته که متن باید ارزش خواندن داشته باشد) یا از استوری های رشته ای استفاده کنید و داستان یا اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید و از مخاطب بخواهید این رشته استوری را تا انتها مشاهده کند.

نکته مهم در استفاده از رشته استوری : حتما از شماره در استوری استفاده کنید که مخاطب متوجه باشد که استوری چندم از چند استوری را تماشا میکند، مثلا استوری اول از چهار استوری (1/4)، استوری دوم از چهار استوری(2/4) و…

چالش بالا بردن تعامل در استوری ها

یک روش دیگر برای افزایش تعامل استوری اینستاگرام که باز هم به کمک رشته استوری است به این صورت است که در استوری اول سوالی را میپرسیم و حس کنجکاوی مخاطب را بر می انگیزیم و سپس در خواست میکنیم که برای مشاهده پاسخ این سوال تا انتهای این رشته استوری با ما همراه باشد.

روش بعدی برای افزایش تعامل استوری به روش درخواست برای اقدام، استفاده از استوری های چالشی و یا درگیر کننده است مثلا متن استوری را جوری بنویسید که مخاطب مجبور شود صفحه گوشی خود را بچرخاند یا از تصاویر و طراحی هایی استفاده کنید تا مخاطب برای مشاهده استوری بعدی هیجان زده شود و قبل از رفتن به استوری بعدی آماده اسکرین شات گرفتن از استوری شما شود.

و در نهایت میتوانید از مخاطبان خود درخواست کنید استوری را به اشتراک بگذارند، یکی از تکنیک هایی که اکثر پیج های انگیزشی استفاده میکنند این است که مثلا عکس یک ماشین سوپر اسپورت را میگذارند و مینویسند “اگه ایمان داری سال دیگه این موقع سوارشی اینو برای 5 تا از دوستات به اشتراک بگذار” و اینگونه تعامل استوری خود را افزایش میدهند.

5.جذب تعامل از استوری به پست

همچنین میتوانید برای افزایش تعامل استوری اینستاگرام پست هایی که منتشر میکنید را در استوری به اشتراک بگذارید. بهترین حالت این عمل این است که اول یک سوال چالش بر انگیز را در استوری از مخاطب میپرسیم و سپس پاسخ سوال را در پست به اشتراک میگذاریم و سپس پست را در استوری به اشتراک میگذاریم و از مخاطب میخواهیم تا پست را مشاهده کند.

استفاده از پست برای بالا بردن تعامل استوری ها

سخن آخر

بالا بردن سین استوری ها یا به تعبیر بهتر، بالا بردن بازدید استوری ها،

اشتراک گذاری:

About The Author

4 دیدگاه دربارهٔ «5 نکته برای افزایش تعامل در استوری های اینستاگرام،»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *